Zdeněk Mahler

Zdeněk Mahler (*1928) je významný český spisovatel, scenárista, publicista a muzikolog. Vystudoval bohemistiku a anglistiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

Je autorem mnoha scenáristických předloh k filmům Svatba jako řemenNebeští jezdciKoncert na konci létaBožská EmaZabudnite na Mozarta. Podle jeho scénáře vznikl film Lidice, jehož knižní necenzurovaná verze Muž, který přežil Lidice (Nakladatelství JOTA, 2011) se dočkala ohromného ohlasu a dostala se do užší nominace na Cenu Josefa Škvoreckého a Cenu Česká kniha. Dále spolupracoval například na scénářích k filmům Flirt se slečnou Stříbrnou a Amadeus. Mezi jeho populární tituly patří monografie Ano, Masaryk, příběh pražského svatovítského chrámu Katedrála, ale i monografické práce o Bedřichu Smetanovi, Antonínu Dvořákovi či Wolfgangu A. Mozartovi.

Zdeňku Mahlerovi byl udělen čestný titul Doctor honoris causa (Dr. h. c.) za zásluhy na Univerzitě Jana Eveangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Za trvalý přínos pro českou kulturu obdržel roku 2003 od ministra kultury Pavla Dostála resortní medaili Artis Bohemiae Amicis.


Oceněné tituly autora:

Muž, který přežil Lidice (2011)

  • Užší nominace na Cenu Josefa Škvoreckého
  • Jeden z 20 finálových titulů ceny Česká kniha 2012 

Indický hlavolam (2012)

  • Mimořádná cena Miroslava Ivanova

 
Z médií:
 
Zdeněk Mahler vystoupil na ČT24 u příležitosti slavnostní premiéry filmu Lidice, natočeného podle jeho knihy Muž, který přežil Lidice. Přečtěte si přepis rozhovoru».

Autorovy knihy v našem nakladatelství

Muž, který přežil Lidice

Apokalyptický příběh synovraha odehrávající se na pozadí tragického zániku obce Lidice je necenzurovanou předlohou stejnojmenného filmu. Příběh inspirovaný skutečnou událostí je velkou...

Běžná cena: 198 Kč
Naše cena: 158 Kč
Koupit
© 2018, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořilo Foreveryone