• Výraz je příliš krátký. Zadejte minimálně 3 znaky

    Nic nebylo nalezeno.

Zbývá 598 Kč do dopravy ZDARMA
Novinka

Jako tygr ve sněhu

ukázka

KNIHA
E-KNIHA
skladem
448 Kč
(Ušetříte 90 Kč)
358 Kč
ke stažení
318 Kč

Strhující příběh lásky, války a vykoupení, odehrávající se na pozadí korejského hnutí za nezávislost, sleduje propletené osudy mladé dívky prodané do školy pro kurtizány a chudého syna venkovského lovce.

Píše se rok 1917, když hluboko v zasněžených horách okupované Koreje zachrání chudý a vyhladovělý místní lovec japonského důstojníka před útokem tygra. Jejich osudové setkání je začátkem příběhu trvajícího přes půl století.

Brzy nato je desetiletá Jade prodána svou rodinou do školy pro kurtizány. Tento zoufalý čin ji předurčí k životu v nejnižší společenské vrstvě. Když se náhodou setká s osiřelým chlapcem Džung Hoem, postupně se mezi nimi utvoří pevné přátelství. Jak dospívají, Džung Ho se zapojuje do revolučního boje za nezávislost země, zatímco z Jade se stává vyhledávaná umělkyně. Musí se ale rozhodnout, zda je ochotna riskovat vše pro toho, kdo by se pro ni také obětoval.

Juhea Kimová vdechla život výjimečným postavám, jež si na pozadí zkoušeného národa splétají své vlastní osudy, od provoněných komnat kurtizánské školy v Pchjongjangu přes oslnivé kavárny stále modernějšího Soulu až po lesy Mandžuska, kde zuří líté boje. Román Jako tygr ve sněhu odhaluje svět, v němž se z přátel stávají rivalové, z nepřátel zachránci, hrdinové jsou pronásledováni a tygr není tou nejhorší bestií, s níž se můžete střetnout.

Počet stran: 368

Formát knihy: 145x210

Vazba: pevná s přebalem

EAN: 9788076892811

ISBN: 978-80-7689-281-1

Datum vydání: 24.1.2024

EAN: 9788076892828

Datum vydání: 24.1.2024

Původní název: Beasts of a Little Land

Překladatel: Tereza Kupková

Recenze

Jako tygr ve sněhu: Strhující a emotivní příběh na pozadí korejských dějin

Juhea Kim si pro čtenáře nachystala příběh, jenž vypráví osudy dívky prodané do školy pro kurtizány a syna chudého lovce na pozadí korejského hnutí o nezávislost.

„Podle mnoha lidí jsou všechny příběhy buď o lásce, nebo o válce. Výpravná románová prvotina Juhey Kimové, odehrávající se v Koreji na počátku 20. století, má v sobě obojí."
Harper's Bazaar, Nejlepší kniha roku 2021

„Snová, výjimečná prvotina na jedné straně sebejistě pojednává o dějinách korejského boje za nezávislost na Japonsku a na té druhé vypráví hluboce emotivní příběh několika lidí, jejichž životy zůstávají neoddělitelně propojené… Velice vydařený debut."
Publishers Weekly

„Nádherná próza a nezapomenutelné postavy dohromady vytváří literární skvost."
Kirkus Reviews