• Výraz je příliš krátký. Zadejte minimálně 3 znaky

    Nic nebylo nalezeno.

Zbývá 598 Kč do dopravy ZDARMA
Bestseller
Bestseller
Audiokniha

Stezka Českem

...může jít každý!

ukázka

KNIHA
E-KNIHA
AUDIOKNIHA
skladem
498 Kč
(Ušetříte 100 Kč)
398 Kč
ke stažení
328 Kč
ke stažení
398 Kč

Dobrodružství a radost z chůze zaručeny. Kniha k prvnímu oficiálnímu přechodu po hranicích republiky.

Stezka Českem, to je první oficiální přechod po hranicích republiky tvořící tisícikilometrovou trasu po jižní části a tisícikilometrovou po severní. Jak se z nápadu party nadšenců stane přechod ve stylu Pacifické hřebenovky nebo Camina, který se dostane do největší světové aplikace dálkových treků a do amerického Forbesu? Proč dokáže takováto cesta během roku nadchnout tisíce lidí? A proč se na stezku vydalo několik psů, kůň, kuře, ale pštros ještě ne?

Kniha obsahuje jednak informativní kapitoly, ve kterých jsou popsány jednotlivé etapy, rady, jak se připravit na cestu, na co si dát pozor nebo tipy na nejkrásnější místa, ale také motivační kapitoly psány lidmi, kteří se rozhodli na Stezku vypravit. Jsou to nadšenci, jenž vyrazili jinak: mladé ženy, které se vydaly poprvé na dálkovou trasu úplně samy, maminky z Klubu minituristů putující s kočárky, rodiny, které cestu pojaly jako putování na více let, pes, co se svou paničkou obešel celou Stezku, či lidé důchodového věku. Samostatná kapitola je věnována Trail Angels, lidem, kteří ve svém volném čase dobrovolně pomáhají poutníkům na Stezce, nebo třeba bandě ze Sportovního klubu vozíčkářů, která projíždí Stezku po etapách. A právě SKV je věnován autorský honorář.

Dočtete se také, na jakých principech a zásadách je Stezka založena, o Klubu českých turistů nebo třeba o udržitelném turismu. Kniha je určena širokému čtenářskému publiku, protože na Stezku Českem může vyrazit opravdu každý. A pokud se na ni necítí, může si alespoň přečíst krásné a inspirativní příběhy těch, kteří překonali sami sebe a vydali se na trasu, která jim změnila život.

Ve FB skupině Stezka Českem je nyní 60 000 členů, další tisíce jsou na Instagramu. Stezka Českem spolupracuje s Klubem českých turistů a Czech Tourism. Podcast Stezka Českem k poslechu na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts nebo YouTube.
7. března 2024 odstartoval na České televizi desetidílný cestopisný seriál Stezka Českem s Miroslavem Vladykou jako průvodcem.
A připravuje se spousta dalších projektů.

Další informace na www.stezkaceskem.cz

Partner knihy

 

Kniha získala 2.-3. místo v kategorii Divácká soutěž o nejlepší knihu v rámci festivalu GO Kamera 2023

Počet stran: 299

Formát knihy: 160x230

Vazba: pevná

EAN: 9788076890305

ISBN: 978-80-7689-030-5

Datum vydání: 27.10.2022

EAN: 9788076890909

Datum vydání: 27.10.2022

Délka: 4 h 28 min

Formát: mp3 ke stažení

Čte: Ivana Šmelová Bártová, Ondřej Novák

Datum vydání: 17.5.2023

Recenze

Trojitý literární zážitek

Nakladatelství JOTA nabízí nejlepší literární díla ve třech unikátních formátech - tištěná kniha, e-kniha a audiokniha. Vstupte do světa knih magickým portálem s třemi různými vstupy. Který je váš oblíbený?
V sérii také vyšlo
V sérii také vyšlo