• Výraz je příliš krátký. Zadejte minimálně 3 znaky

    Nic nebylo nalezeno.

Zbývá 598 Kč do dopravy ZDARMA
Bestseller

Igor Brezovar. Velká jízda začíná

Na motorce po šesti kontinentech

ukázka

KNIHA
E-KNIHA
skladem
598 Kč
(Ušetříte 120 Kč)
478 Kč
ke stažení
388 Kč

Motorkářská legenda. Šílenec. Nezkrotný rebel a ještě mnohem víc. Ďábel, který na motorce objel svět. Milovník. Cestovatel. Hrdina televizního seriálu Po jedné stopě. Muž bez předsudků se srdcem na pravém místě. To je Igor Brezovar.

Tohle je první část Igorova osobitého vyprávění o tom, jak na motorce objel svět. V sedle motorky najel půl milionu kilometrů, navštívil šest kontinentů. A tím si splnil svůj dětský sen.

Velká jízda začíná už v jeho šestnácti letech, kdy se coby bezstarostný kluk vydává na první prázdninovou cestu po Evropě. Jako milovník života, motocyklů a žen během následujících let opouští hranice Evropy a vydává se do nového, neznámého světa. Setkává se s asijskou pohostinností, muslimským světem, naprosto odlišnými zvyky a kulturami. V Africe pocítí na vlastní kůži vstřícnost a bezprostřední radost ze života, ale i šílenost tamní byrokracie, chudobu a zmar. A v Austrálii? Překrásné metropole, národní parky s obřími vodopády, volně žijícími koalami, klokany, ptakopysky a ještě mnohem víc.

Místo popisů toho, co viděl, se zaměřuje na to, co slyšel, s kým se potkal. Diskutuje s každým, kdo chce mluvit, třebaže vyznává jinou víru a náboženství, má odlišnou barvu pleti nebo politické názory, které se neslučují s jeho vlastními. Dospívá a poznává nejen svět, ale i sebe sama. Jeho příběh stírá předsudky a pomáhá odbourat náš strach z neznámého. Na cestách se ocitá ve vilách milionářů i ve slumech mezi krysami. Vidí a na vlastní kůži pociťuje bohatství i naprostou chudobu. Potkává lásku i nenávist, dobro i zlo. To vše ho formuje, mění jeho hodnoty a ukazuje další směr.

Nenechte se zmást, velká jízda není jen o polykání kilometrů, je to cesta životem, který přináší veselé i hořké chvíle. Budete se smát, klepat si na čelo, při prohlížení fotografií se možná přistihnete, že tiše závidíte, anebo se při čtení opravdicky naštvete. Jedno je ale jisté – nudit se s Igorem rozhodně nebudete!

Editor: Zorka Horká

1. místo v kategorii Divácká soutěž o nejlepší knihu v rámci festivalu GO Kamera 2023

Počet stran: 370

Formát knihy: 170x240

Vazba: pevná s přebalem

EAN: 9788076890329

ISBN: 978-80-7689-032-9

Datum vydání: 1.3.2023

EAN: 9788076891920

Datum vydání: 1.3.2023

Recenze

Byla to jízda. Přišel i Petr Pavel

Na začátku března vyšla knížka motorkářské legendy, trochu šílence a nezkrotného rebela Igor Brezovar. Velká jízda začíná s podtitulem Na motorce po šesti kontinentech. Na prezentaci knihy dorazil i motorkář z Černoučku, Petr Pavel.

„Dočetla jsem knihu Velká jízda pokračuje, přečetla jsem i první díl, a musím říct, že dlouho jsem nečetla nic tak skvělého. Nemohla jsem se od nich ,urvat‘. Líbí se mi jeho styl, jadrný, bez příkras, jak se sluší na pořádného chlapa. Prostě super čtení, knihy jsou plné krásných fotografií, zážitky a příběhy stručné a výstižné... prostě budou v mé knihovně na předním místě.“
Viola O.

V sérii také vyšlo
V sérii také vyšlo