• Výraz je příliš krátký. Zadejte minimálně 3 znaky

    Nic nebylo nalezeno.

Zbývá 598 Kč do dopravy ZDARMA
Dotisk
Bestseller
Audiokniha

Moudrost koní

Všechno, co v životě opravdu potřebujete znát, se můžete naučit od koní

ukázka

KNIHA
E-KNIHA
AUDIOKNIHA
skladem
398 Kč
(Ušetříte 80 Kč)
318 Kč
ke stažení
258 Kč
ke stažení
398 Kč

„Před koňmi nic neskryjete, mají vůči nám takovou úroveň citlivosti, jakou nemáme ani jeden pro druhého,“ říká zaříkávač koní a kouč Grant Golliher.

Během své dlouholeté zkušenosti s prací s koňmi získal velké množství poznatků o komunikaci, nastavení hranic, férovosti, důvěře a respektu, které se týkají nejen koní, ale i lidí. K tomu, abychom druhým věnovali pozornost a chovali se k nim s citem, nepotřebujeme žádnou speciální dovednost ani kvalifikaci. Potřebujeme pokoru a ochotu učit se. Máme sklon nechat se snadno rozptýlit nebo se ponořit do vlastních myšlenek a pocitů. Unikají nám nápovědy, které máme přímo před očima. Nebo pokud si jich všimneme, vyložíme si je špatně, protože se na ně díváme filtrem vlastních emocí.

Naladit se na druhé a věnovat jim dostatek pozornosti, abychom dokázali vycítit, co se děje pod povrchem, je stejně přirozené a odvěké jako soulad mezi koňmi, lidmi na jejich hřbetech a přírodou. Zaříkávání koní není magie. Jde jen o rozvíjení dobrovolného partnerství založeného na vzájemné důvěře a respektu. Jde o přístup, jehož osvojení bude k užitku každému, kdo chce lépe porozumět lidem a lidství, překonat trauma, zažívat plnohodnotnější vztahy a uvolnit nevyužitý potenciál svého života. Nejde o žádná kouzla. Stačí myslet jako kůň.

„Žádný filozof nám nerozumí tak důkladně jako pes nebo kůň. Prokouknou nás na první pohled." Herman Melville

Počet stran: 263

Formát knihy: 160x230

Vazba: pevná s přebalem

EAN: 9788076890398

ISBN: 978-80-7689-039-8

Datum vydání: 25.11.2022

Datum dotisku: 27.4.2023

EAN: 9788076891029

Datum vydání: 25.11.2022

Délka: 6 h 29 min

Formát: mp3 ke stažení

Čte: Jaroslav Dostál

Datum vydání: 3.5.2023

Původní název: Think Like a Horse: Lessons in Life, Leadership, and Empathy from an Unconventional Cowboy

Překladatel: Helena Hartlová

Recenze

Trojitý literární zážitek

Nakladatelství JOTA nabízí nejlepší literární díla ve třech unikátních formátech - tištěná kniha, e-kniha a audiokniha. Vstupte do světa knih magickým portálem s třemi různými vstupy. Který je váš oblíbený?

„Golliher do své nové knihy vtělil veškerou moudrost, kterou nasbíral během bezmála padesátileté práce s koňmi.“
New York Post

„Golliher podává krásný obraz vnitřního klidu, jenž se utváří v důsledku dobrého a laskavého chování, popisuje důležitost zřetelně nastavených hranic ve vztazích a ukazuje, jak velkou individuální sílu mohou uvolnit vztahy založené na důvěře.“
Library Journal

„Kniha je příručkou pro milovníky koní a současně návodem k promyšlenému profesnímu a osobnímu vedení pro každého, byť třeba na koni nikdy neseděl… Grant Golliher získal díky těžce nabytému citu pro koně jedinečnou schopnost předávat cenná ponaučení, jež může každý z nás využít k plnohodnotnějšímu a úspěšnějšímu životu. Chvílemi se budete smát, chvílemi slzet. Často se ale přistihnete, že si nechcete nechat ujít jediné slovo Golliherovy moudrosti.“
Cowboys & Indians