• Výraz je příliš krátký. Zadejte minimálně 3 znaky

    Nic nebylo nalezeno.

Zbývá 598 Kč do dopravy ZDARMA
Audiokniha

Pavlína Pořízková. No Filter

ukázka

KNIHA
E-KNIHA
AUDIOKNIHA
skladem
348 Kč
(Ušetříte 70 Kč)
278 Kč
ke stažení
228 Kč
ke stažení
348 Kč

To dobré, to špatné a to krásné ve výjimečném životě slavné modelky.

Pavlína Pořízková se narodila a prožila dětství v komunistickém Československu. Když jí byly tři roky, uprchli její rodiče před režimem do Švédska a trvalo šest let, než se mohli s malou dcerou znovu shledat. Pavlínin půvab a krása brzy oslovily západní modelingové agentury. V roce 1984 se poprvé objevila na obálce módního časopisu Sports Illustrated, v roce 1989 uzavřela smlouvu s kosmetickou společností Estée Lauder. Její tvář byla všude. V magazínech, reklamách, ve filmu. Při natáčení videoklipu k písni Drive kapely The Cars se potkala se zpěvákem Ricem Ocasekem, do kterého se bezhlavě zamilovala. Jemu bylo čtyřicet, jí teprve devatenáct.

Následující desetiletí s sebou přinesla svatbu, mateřství a počátky v roli spisovatelky. Po třech dekádách se manželství rozpadlo, dostavily se pocity smutku, osamění, odloučení a nakonec rozvod. Po manželově smrti – a po odhalení hluboké zrady – ohromila své fanoušky odzbrojující upřímností, když se rozhodla sdílet na Instagramu svůj strach a zranitelnost.

Tato kniha je vyznáním zralé ženy, jež otevírá témata stárnutí, zármutku, krásy, komplikovaných vztahů, ale i sebelásky a hledání smyslu života. V esejích odhaluje svoji duši a sdílí životní lekce, které ji mnohému naučily. Celý život ji lidé pozorovali, je na čase, aby jí začali také naslouchat. Modelka Pavlína Pořízková sestavila sbírku intimních, introspektivních a poučných esejí o úskalích ženství v každém věku. Odkládá lesklou obálku časopisu, píše od srdce a bez příkras.

Počet stran: 224

Formát knihy: 145x210

Vazba: pevná s přebalem

EAN: 9788076891500

ISBN: 978-80-7689-150-0

Datum vydání: 14.4.2023

EAN: 9788076891517

Datum vydání: 19.4.2023

Délka: 6 h 12 min

Formát: mp3 ke stažení

Čte: Lenka Filipová-Kudelová

Datum vydání: 12.7.2023

Původní název: No Filter: The Good, the Bad, and the Beautiful

Překladatel: Tereza Suchá

Recenze

Nezapomenutelný zážitek! Křtili jsme v Brně

Máme pro vás malou ochutnávku fotek ze včerejšího brněnského křtu knihy Pavlína Pořízková. No Filter.

„Kniha o výjimečném životě, hluboké lásce i hlubokém zármutku, úzkosti, sebedůvěře, posílení, stárnutí, ztrátě i radosti. Nabízí různé úhly pohledu, je přesvědčivá a vždy vás něčím překvapí.“
Ann Patchettová, spisovatelka