• Výraz je příliš krátký. Zadejte minimálně 3 znaky

    Nic nebylo nalezeno.

Zbývá 598 Kč do dopravy ZDARMA
Audiokniha

Buď jako řeka

ukázka

KNIHA
E-KNIHA
AUDIOKNIHA
skladem
398 Kč
(Ušetříte 80 Kč)
318 Kč
ke stažení
258 Kč
ke stažení
398 Kč

Některé řeky plynou poklidně a tiše, některé divoce, všechny ale míří vpřed.
Poetický román o nezlomnosti lidského ducha.

Sedmnáctiletá Victorie Nashová, jediná žena v rodině plné problematických mužů, vede domácnost na rodinném statku s broskvoňovým sadem v malém farmářském městečku Iola v Coloradu. Wilson Moon je mladý tulák se záhadnou minulostí, který opustil svůj kmen a je odhodlaný jít svou vlastní cestou.

Victorie s Wilem se náhodou potkají na rohu ulice a toto setkání rozpoutá koloběh touhy a nebezpečí. Když jejich životy změní nečekaná tragédie, opustí Victorie jediný domov, který kdy poznala, a uteče do nedalekých hor, kde se snaží přežít v divočině bez jasné představy o tom, co jí přinese budoucnost. S měnícím se ročním obdobím sleduje i změny ve svém vlastním nitru a v krásné, ale drsné krajině nachází smysl a sílu jít dál. Znovu vybudovat vše, co ztratila, přestože její domov – statek i milovaný broskvový sad, který patří její rodině už po generace – má zmizet pod hladinou řeky Gunnison.

Kniha Buď jako řeka, inspirovaná skutečnými událostmi, které provázely zkázu městečka Iola v 60. letech 20. století, je příběhem o hluboké lásce neochvějně čelící těžkostem a ztrátám, ale také o nalezení odvahy, nezlomnosti, přátelství a nakonec i domova – tam, kde bychom to nejméně čekali. Tento ohromující debut zkoumá, co znamená vést svůj život, jako by byl řekou – sbírat zkušenosti, plynout a hledat cestu vpřed, přestože je tok řeky přehrazen.

Počet stran: 320

Formát knihy: 145x210

Vazba: pevná s přebalem

EAN: 9788076892378

ISBN: 978-80-7689-237-8

Datum vydání: 29.11.2023

EAN: 9788076892385

Datum vydání: 9.8.2023

Délka: 9 h 34 min

Formát: mp3 ke stažení

Čte: Kateřina Černá

Datum vydání: 6.12.2023

Původní název: Go as a River

Překladatel: Jana Hlávková

Recenze

Valentýnské knižní tipy aneb Řekněte to knihou

Už se blíží, svatý Valentýn. Den, kdy mají zamilované páry příležitost trochu se zastavit během uspěchaných dnů, vyjádřit si lásku, pustit si oblíbený film, navštívit restauraci, či pobýt na srdci blízkém místě. Spolu. Jste single? Kniha vás nikdy nenechá samotné.

Trojitý literární zážitek

Nakladatelství JOTA nabízí nejlepší literární díla ve třech unikátních formátech - tištěná kniha, e-kniha a audiokniha. Vstupte do světa knih magickým portálem s třemi různými vstupy. Který je váš oblíbený?

„Poetické... Shelley Readová, již pátá generace rodiny usazené v Coloradu, vykresluje postavy a prostředí s dobovou přesností, úchvatnou představivostí a umnými metaforami.“
Booklist

„Na pozadí krutého fanatismu vůči původním obyvatelům Ameriky Readová zlehka rozvíjí sílící přitažlivost mezi Torie a Wilem. Jejich láska je tím 'drobným osudovým zvratem', který navždy změní směr dívčina života. Autorka s jemnou přesností líčí jak drsnou krajinu coloradské divočiny, tak krajinu neklidných srdcí svých postav.“
Kirkus Reviews

„Tento závratný příběh plný soucitu a ženské nezlomnosti se odehrává na pozadí dechberoucího obrazu naší přírody, jejích stromů, hor a světla.“
The Independent