• Výraz je příliš krátký. Zadejte minimálně 3 znaky

    Nic nebylo nalezeno.

Zbývá 598 Kč do dopravy ZDARMA

Vlaštovčí kopec

KNIHA
skladem
448 Kč
(Ušetříte 90 Kč)
358 Kč

Chce to pořádnou kuráž, aby člověk dokázal zachránit sám sebe…
Syrový i dojemný román nejen pro čtenáře bestselleru Kde zpívají raci.

V románu úspěšné spisovatelky Donny Everhartové z prostředí terpentýnářských pracovních táborů, ukrytých v hloubi borových lesů, se odehrává drsný i vášnivý příběh o lásce, přátelství a boji o přežití. Pohnuté osudy tří románových hrdinů svádí dohromady smůla, vlastní špatná rozhodnutí i zlomyslná náhoda.

Georgia, USA, 1932. Pracovní tábory na sběr a zpracování pryskyřice rostou jako houby po dešti. Dělníci tu dřou v drsných podmínkách, za prachbídnou mzdu, izolovaní v nedozírných lesích od zbytku světa, a tudíž zcela závislí na často hamižných a arogantních majitelích, kteří poskytují ubytování a stravu za nehorázné ceny. Pro mnohé z nich jsou však tato místa poslední a jedinou šancí.

Patří k nim i hlavní postavy tohoto příběhu, které se setkají v táboře, jehož jméno, Swallow Hill, se dá chápat buď jako „Vlaštovčí kopec“, nebo – a možná poněkud příhodněji – jako „kopec všeho příkoří, které je tu třeba spolknout“, aby člověk vůbec vydržel. Del, Rae i Cornelie zde postupně nacházejí i ztrácejí naději, dokud nepochopí, že chtějí-li zachránit holý život, musí se pokusit z tohoto domnělého azylu uniknout. Nejprve se ovšem musí vypořádat se svou minulostí…

Počet stran: 432

Formát knihy: 145x210

Vazba: pevná s přebalem

EAN: 9788076890060

ISBN: 978-80-7689-006-0

Datum vydání: 21.10.2022

Datum dotisku: 9.11.2022

Původní název: The Saints of Swallow Hill

Překladatel: Ina Leckie

Recenze

„Svérázné prostředí jižanských terpentýnářských táborů v době Velké hospodářské krize zanechá ve čtenáři hluboký dojem stejně jako postavy Dela a Rae a jejich příběh."
Booklist

„Drsný příběh z drsného prostředí a drsných časů, dobře historicky podložený… Vlaštovčí kopec je oslavou nepravděpodobných, přesto osudových vztahů, ukutých z nepřízně osudu i těžko snesitelných podmínek k životu.“
New York Journal of Books

„Úžasná a strhující kniha! Jižanská historie plná drsného realismu, emocí a naděje.“
Historical Novel Society