• Výraz je příliš krátký. Zadejte minimálně 3 znaky

    Nic nebylo nalezeno.

Zbývá 598 Kč do dopravy ZDARMA
Audiokniha
Novinka

Zapomeňte na neděli

ukázka

KNIHA
E-KNIHA
AUDIOKNIHA
skladem
398 Kč
(Ušetříte 80 Kč)
318 Kč
ke stažení
258 Kč
ke stažení
398 Kč

Melancholický román o všech minulých, současných, utajených a nádherně prožitých láskách. Novinka od autorky, která si podmanila srdce českých čtenářů.

Jedenadvacetiletá Justine žije se svým bratrancem Julesem u babičky s dědou, protože jejich rodiče společně zahynuli při autonehodě. Justine pracuje jako ošetřovatelka v domově důchodců Hortenzie a staré lidi nade všechno miluje. Učarovala jí zejména téměř stoletá Hélène, která vždycky snila o tom, že se naučí číst. Justine a Hélène se brzy spřátelí, svěřují si, co se jim v životě kdysi přihodilo i co se děje právě teď, a objevují věci, které by jedna bez druhé nikdy nespatřily. Justine díky Hélène začne také pátrat po tom, jaká temná tajemství skrývá její vlastní minulost.

Podmanivý román Valérie Perrinové Zapomeňte na neděli byl oceněn třinácti literárními cenami, mimo jiné národní cenou Lions de littérature 2016, cenou Chronos 2016 nebo Lire Élire 2016.

Počet stran: 302

Formát knihy: 145x210

Vazba: pevná s přebalem

EAN: 9788076892750

ISBN: 978-80-7689-275-0

Datum vydání: 20.9.2023

EAN: 9788076892767

Datum vydání: 20.9.2023

Délka: 9 h 14 min

Formát: mp3 ke stažení

Čte: Karolína Bínová

Datum vydání: 27.3.2024

Původní název: Les Oubliés du dimanche

Překladatel: Jitka Řihánková

Recenze

Rozhovor s Valérií Perrinovou, autorkou knihy Vyměnit vodu květinám

Francouzská spisovatelka se českým čtenářům poprvé představila podmanivým románem Vyměnit vodu květinám, odehrávajícím se na malém hřbitůvku v Burgundsku. Proč si vybrala tak neobvyklý námět?

Příběhy, které vás vezmou za srdce | Knižní trailer

Knihy Valérie Perrinové, skvosty vaší knihovny. To musíte vidět! A pak číst!

Zapomeňte na neděli

Kouzlo románů této francouzské spisovatelky jsem objevila již před více než dvěma lety. Zapomeňte na neděli vyšel v zahraničí již v roce 2015 a byl to Valériin první román. Mimochodem je ověnčený spoustou literárních cen. U nás vyšel až nyní, jako třetí kousek.

„Citlivě napsaná krásná kniha o tom, jak je důležité nenechávat si své vzpomínky jen pro sebe.“
L’Express styles

„Valérie Perrinová má dar vytáhnout na světlo netušenou hloubku životních osudů. Drásavá a nemilosrdná zápletka nás zavede rovnou do dospívání, doby, která brzy odplouvá a rozděluje nás.“
La librairie Arthaud

„Ohromující kompozice, našlapaný děj a několik osudů, které vás stisknou a nepustí.“
Le Parisien

Nedivím se, že tato kniha, byť autorčina prvotina, získala tolik ocenění. Skvěle vystavěný příběh s gradujícím napětím a naprosto nečekaným, šokujícím koncem. Střídání časových rovin. Důležité, ale nikoli školometsky podané, mezigenerační téma. Láska ve všech podobách. Věrnost i zrada. Soucit i nenávist.
Zdeňka Adlerová, treninkpameti.cz