• Výraz je příliš krátký. Zadejte minimálně 3 znaky

    Nic nebylo nalezeno.

Zbývá 598 Kč do dopravy ZDARMA
Novinka

ukázka

KNIHA
E-KNIHA
skladem
448 Kč
(Ušetříte 90 Kč)
358 Kč
ke stažení
318 Kč

Emocemi nabitý román o třech ženách, jejichž osudy se propletou v Austrálii devatenáctého století, kde bojují za vykoupení a svobodu.

Když naivní mladá guvernantka Evangeline otěhotní se synem svého zámožného londýnského zaměstnavatele, netuší, jak závažné to pro ni bude mít následky. Poté, co ji služka navíc křivě obviní z krádeže, je Evangeline propuštěna a zatčena. S hrůzou se dozvídá, že byla odsouzena ke čtrnácti letům v australské trestanecké kolonii ve Van Diemenově zemi, dnešní Tasmánii. Neví, co ji čeká, ale jedna věc je jistá: dítě, které nosí pod srdcem, se narodí během několikaměsíční plavby. Jediné štěstí je, že na lodi se Evangeline spřátelí s Hazel – mladičkou, ale zkušenou porodní bábou a bylinkářkou.

V době, kdy loď dorazí na místo, je mnoho místních obyvatel, Aboridžinců, násilně vytrženo z jejich přirozeného prostředí a někteří jsou nuceni začlenit se do společnosti britských kolonizátorů. Jednou z takových je osmiletá Mathinna, osiřelá dcera náčelníka kmene Lowreenne, kterou adoptoval nový guvernér Van Diemenovy země.

Christina Baker Klineová vykresluje počátky kolonialismu v Austrálii z nové perspektivy prostřednictvím zkušeností Evangeline, Hazel a Mathinny a současně vypráví příběh o milosti zrozené ze strádání, o nezlomných poutech ženského přátelství a o síle odkazu předchozích generací.

Počet stran: 320

Formát knihy: 145x210

Vazba: pevná s přebalem

EAN: 9788076893535

ISBN: 978-80-7689-353-5

Datum vydání: 15.4.2024

EAN: 9788076893542

Datum vydání: 15.4.2024

Původní název: The Exiles

Překladatel: Jana Hlávková

Recenze

Vyhnankyně | Knižní trailer

Emocemi nabitý román o třech ženách, jejichž osudy se propletou v Austrálii devatenáctého století, kde bojují za vykoupení a svobodu.

„Tento román otevřete kvůli historii, přečtete kvůli příběhu a zavřete je s vědomím, že jste se poučili o svém vlastním životě, tady a teď.“
New York Journal of Books

„Tento krásně napsaný román, povznášející i srdcervoucí, neuhýbá před zrůdností trestního systému a oslavuje odvahu a houževnatost domorodců i osadníků, kteří přišli později, ať už dobrovolně, či nikoliv, aby zde našli nový domov pro sebe a své děti.“
Library Journal

„Empatické vyprávění plné překvapivých zvratů a obsáhlých historických detailů. Silný příběh Christiny Baker Klineové potěší každého fanouška historické beletrie."
Publishers Weekly