• Výraz je příliš krátký. Zadejte minimálně 3 znaky

    Nic nebylo nalezeno.

Zbývá 598 Kč do dopravy ZDARMA
Bestseller

Bratrstvo neohrožených

Rota E 506. pluku 101. vzdušné výsadkové divize z Normandie až do Hitlerova Orlího hnízda

ukázka

KNIHA
E-KNIHA
skladem
348 Kč
(Ušetříte 70 Kč)
278 Kč
ke stažení
179 Kč

Za svobodu na zemi i na nebi. Na život a na smrt. Slavná literární předloha stejnojmenného seriálu HBO v produkci Stevena Spielberga a Toma Hankse.

Fascinující líčení historie proslulé roty E 506. pluku 101. výsadkové divize armády Spojených států. Vyhledávaný americký životopisec Stephen D. Ambrose dramaticky a do detailu líčí její nelehkou cestu za vítězstvím, která se začala psát v roce 1942 náročným výcvikem v táboře Toccoa a vedla přes první bojovou akci během Dne D v Normandii, přes boje ve Francii, v Nizozemsku, Ardenách a Porúří až k dobytí Hitlerova Orlího hnízda v bavorském Berchtesgadenu. Ačkoli muži z této mimořádné jednotky pocházeli z nejrůznějších poměrů, válka je stmelila nerozlučným bratrstvím, jež bylo zpečetěno strádáním v nebezpečných bojových akcích i krví padlých kamarádů. Stali se opravdovými hrdiny, protože v nich převládla touha být lepší než ostatní.

„Mezi těmi veterány byl evidentní tak blízký a důvěrný vztah, že dodnes zůstávají jakýmsi bratrstvem neohrožených,“ napsal Ambrose po dokončení knihy v roce 1991. Titul je tedy vedle podrobného popisu výcviku a bojů roty E od Normandie až po obsazení Hitlerova „Orlího hnízda“ v Berchtesgadenu také sondou do mezilidských vztahů elitních vojáků, popisem vzniku řady přátelství „na život a na smrt“ a v neposlední řadě také pohledem na západní frontu druhé světové války očima řadového amerického vojáka.

Počet stran: 360+8

Formát knihy: 145x210

Vazba: pevná s přebalem

EAN: 9788072177721

ISBN: 978-80-7217-772-1

Datum vydání: 16.6.2010

EAN: 9788074622960

Datum vydání: 14.1.2013

Původní název: Band of Brothers

Překladatel: Petr Pálenský

Recenze

2. nejlepší seriál podle uživatelů Česko-Slovenské filmové databáze

„Jedná se o prvotřídní vylíčení každodenního života elitních vojáků. Fanoušci vojenské historie ocení detailní propracovanost této knihy. Velmi čtivá a přehledná zpráva o hrdinství "bratrstva neohrožených", jemuž patří autorův bezvýhradný obdiv, je výsledkem Ambrosova důkladného výzkumu a pečlivého třídení faktů.“ 
San Francisco Chronicle

„Fantastická četba pro ty, kteří se zajímají o události druhé světové války.“
Publishers Weekly

„Skutečně cenný a fascinující dokument. Čtenář může na těchto stránkách doslova prožívat události s členy roty, trpět s nimi i smát se.“
The Times