• Výraz je příliš krátký. Zadejte minimálně 3 znaky

    Nic nebylo nalezeno.

Zbývá 598 Kč do dopravy ZDARMA
Akce

Bosna a Hercegovina

ukázka

KNIHA
skladem
678 Kč
(Ušetříte 210 Kč)
468 Kč

Turistický průvodce po Bosně a Hercegovině, perle Balkánu.

Bosna a Hercegovina je ideální destinací pro aktivní cestovatele. Milovníci historie a kultury mohou navštívit hlavní město Sarajevo s tradičnější osmanskou čtvrtí, rušným nočním životem a festivaly, zatímco v Trebinje a Banja Luce lze obdivovat pozoruhodnou architekturu, ochutnat skvělé víno a poznat množství dalších zajímavostí. Těm, kdo mají rádi přírodu, přináší Bosna a Hercegovina rozmanitou krajinu s působivými vodopády, lyžařskými středisky olympijské úrovně a jednou z nejzajímavějších turistických tras Evropy, kterou je slavná Via Dinarica. Poznejte orientální staré město Mostaru a Stari most, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Navštivte Međugorje, druhé největší katolické poutní místo na světě. Projděte si jeden z posledních pralesů v Evropě v národním parku Sutjeska. Vraťte se v čase při návštěvě středověké vesnice Lukomir. Vydejte se na raftu do zpěněných vod řeky Uny.
Již šesté vydání průvodce po Bosně a Hercegovině z nakladatelství Bradt je dosud nejobsáhlejším pojednáním, které zahrnuje vše od historie a kultury až po ubytování a restaurace. Je nepostradatelným společníkem pro všechny, kdo chtějí poznat každý kout této podmanivé země.

Z prestižní britské řady Bradt. 

Počet stran: 391+12

Formát knihy: 129x198

Vazba: brožovaná

EAN: 9788076890572

ISBN: 978-80-7689-057-2

Datum vydání: 18.1.2023

Původní název: Bosnia & Herzegovina

Překladatel: Radomír Beneš

Recenze

Turistické průvodce za akční ceny

Prolistujte a procestujte s námi svět a nechte se inspirovat novými destinacemi.

„Mé nadšení pro Bosnu a Hercegovinu jako jedinečnou a dynamickou turistickou destinaci ani v nejmenším nepolevuje. Od prvního vydání tohoto průvodce v roce 2004 udělala celá země v oblasti cestovního ruchu obrovský skok kupředu a nadále také pokračuje v horlivé snaze zotavit se z devastace, kterou jí přinesl konflikt z 90. let minulého století. Nepochybujte o tom, že vás tato země oslní svými přírodními krásami. Jistě nebudu přehánět, když v tomto ohledu pochválím matku přírodu, neboť se jí zde povedlo stvořit místo, jehož přírodní krásy nemají v jihovýchodní Evropě obdoby. Zaujme také melanží kulturního dědictví, jakou lze od historické křižovatky mezi Východem a Západem právem očekávat. Bosna a Hercegovina je syrová a krásná. Země, kde se musí přizpůsobit turista, protože naopak to není možné. Pro některé je to docela frustrující, zato jiní se tu budou cítit jako v cestovatelském ráji plném neotřelosti a autentičnosti."
Tim Clancy, autor průvodce 

„Průvodce řady Bradt Guides jsou psané s větší odborností a podrobněji než ostatní.“
Michael Palin, herec, komik, cestovatel, ⅙ Monty Python a bývalý prezident Královské geografické společnosti