• Výraz je příliš krátký. Zadejte minimálně 3 znaky

    Nic nebylo nalezeno.

Zbývá 598 Kč do dopravy ZDARMA
Novinka

Jezero

ukázka

KNIHA
E-KNIHA
skladem
448 Kč
(Ušetříte 90 Kč)
358 Kč
ke stažení
318 Kč

Jak najít vraha, když nevíte, kdo je oběť? 
Hvězda slovinské krimi Tadej Golob se poprvé představuje českým čtenářům.

Taras Birsa, kriminální inspektor Policejního oddělení v Lublani, se na Silvestra vrací z lyžování na Voglu. Když skrz sněhovou vichřici míří domů, narazí na dívku, která v řece našla tělo mladé ženy. Kdo je oběť? Kdo vrah? Způsobil zločin osamělý blázen, nebo byla její smrt součástí spiknutí?

Autor v románu zahrnuje i téma farmaceutického průmyslu a jeho zisků, nové receptury, které podléhají takovému utajení, kvůli kterému se vyplatí i zabíjet… Inspektor Taras Birsa se případem musí prokousat spolu se skupinou odvážných lékařů, mezi něž patří i jeho manželka. Společnost, práce a konflikt se prolínají na všech úrovních, spolu s žárlivostí, nevěrou, komplikovanými vztahy v týmu a anomáliemi struktury policie a změnami společenského postavení…

Jezero je kriminální román, který posunul hranice beletrie na slovinské literární scéně. Povedlo se mu přitáhnout široké publikum a sjednotit literární kritiky na verdiktu, že je to velmi dobře promyšlený a extrémně šikovně napsaný příběh. Dalším důkazem toho jsou tři dotisky knihy během krátké doby po jejím vydání v listopadu 2016.

Děj je umístěn do rozpoznatelného slovinského prostředí, turisticky přitažlivého Bohinjského jezera a každodenní rutiny hlavního města Lublaně. Protagonista je hlavou příkladné rodiny, detektivem s dobrou reputací a také bývalým horolezcem. Jezero je kniha pro ty, kteří rádi sáhnou po chytrém a zábavně napsaném krimi příběhu plném napětí.

Tato kniha byla vydána s podporou Slovinské knižní agentury.

Počet stran: 391

Formát knihy: 145x210

Vazba: pevná s přebalem

EAN: 9788076893115

ISBN: 978-80-7689-311-5

Datum vydání: 9.2.2024

EAN: 9788076893122

Datum vydání: 9.2.2024

Původní název: Jezero

Překladatel: Aleš Kozár

Recenze

Tadej Golob: „Byl bych nespokojený, kdyby v mých knihách chyběla slovinská specifika“

Jeden z nejpopulárnějších slovinských spisovatelů letos navštívil Svět knihy, kam přijel představit svoji první knihu vydanou v češtině.

Jezero Tadeje Goloba je první slovinsky napsaná detektivka, kterou jsem zhltl od začátku do konce.“
Miha Kovač, Delo

„Nestává se často, aby slovinský autor napsal kriminální román, který čtenář odmítne odložit.“
Mojca Pišek, Literatura

„Chytře, hladce a jasně napsaná krimi.“
Matej Bogataj, Mladina

„Konečně! Vynikající slovinský kriminální román v mantinelech skandinávských thrillerů bez přehnaně krvavých scén a různých duševních úchylek."
MMC RTV Slovenija