• Výraz je příliš krátký. Zadejte minimálně 3 znaky

    Nic nebylo nalezeno.

Zbývá 598 Kč do dopravy ZDARMA
Novinka

Jaguár v kocovině

ukázka

KNIHA
skladem
498 Kč
(Ušetříte 100 Kč)
398 Kč

V srdci pralesa se štětcem a mačetou.
Poselství o kráse přírody a pestrosti života tropů Jižní Ameriky v textech a kresbách malíře a přírodovědce Jana Dungela.

Kniha Jaguár v kocovině je souborem reportáží z malířských cest Jana Dungela po Jižní Americe. Autor v nich čerpá ze svých pracovních deníků a čtenářům přibližuje pozoruhodná setkání nejen s divokými zvířaty, ale také s místními obyvateli a jejich kulturou. To vše na pozadí několikaletého natáčení dokumentů, které mají zachytit současný stav neotropické přírody – její krásu, utrpení i naději na záchranu.

Do Jižní Ameriky se malíř a biolog Jan Dungel vypravil poprvé v roce 1992 jako člen výzkumného projektu Zoologického oddělení Moravského zemského muzea a venezuelské přírodovědné nadace FUDECI. Od té doby organizuje výpravy, které systematicky pronikají do zcela neznámých a neprozkoumaných oblastí při severním úpatí pohoří Neblina na hranicích Venezuely a Brazílie.

V roce 2004 tam poprvé zdokumentoval neznámý druh primáta, který byl později popsán jako uakari neblinský (Cacajao hosomi). Výprava, které se účastnil v roce 2007, poprvé přesně zaměřila propojení povodí řek Orinoko a Amazonka, které předtím marně hledalo několik mezinárodních expedic. Po proslulé tzv. bifurkaci řeky Orinoko, která je známa již od konce 18. století, se jedná teprve o druhé obdobné hydrologické propojení řek v Amazonii a objev je zaregistrován u Královské zeměpisné společnosti v Londýně.

15. května 2024 odstartoval na České televizi třídílný dokumentární seriál Ohrožená Amazonie, ve kterém Jan Dungel přináší svědectví o alarmujících proměnách jihoamerických pralesů.

17. května 2024 začíná v Pavilonu Anthropos Moravského zemského muzea výstava Tisíc tváří Amazonie, která představí kulturní a přírodní rozmanitost oblasti Velké Amazonie a jejíž součástí jsou i kresby Jana Dungela.

Počet stran: 256

Formát knihy: 167x240

Vazba: pevná s přebalem

EAN: 9788076893597

ISBN: 978-80-7689-359-7

Datum vydání: 24.4.2024