Stéphane Allix

Stéphane Allix je bývalý válečný reportér, autor filmových dokumentů, které pod názvem Enquêtes extraordinaires (Pozoruhodná pátrání) vysílala francouzská televizní stanice M6. Je zakladatelem a prezidentem INREESu – Institutu pro výzkum neobvyklých zážitků (www.inrees.com) a šéfredaktorem časopisu Inexploré. Napsal také několik knih, krom jiného knihu o smrti La mort n´est pas une terre étrangère (Albin Michel, 2009).

V roce 1988, v devatenácti letech, tajně odcestoval do Afghánistánu tehdy zmítaného konfliktem se Sověty a stal se válečným reportérem. Zůstal jím dalších patnáct let, až do roku 2001, kdy v Afghánistánu při automobilové nehodě zahynul jeho mladší bratr. Rok předtím se setkal se 17. karmapou Ogyenem Trinleym Dordžem, který u něho vzbudil zájem o nadpozemském životě.

V srpnu 2000 založil Allix v Kábulu afghánskou pobočku Společnosti francouzských badatelů a v červnu 2007 založil INREES.

V roce 2013 umírá Allixův otec. Novinář toho využije k neobvyklému a originálnímu experimentu, jehož cílem je zjistit, zda po smrti něco existuje. Umístí tedy do otcovy rakve několik předmětů a poté na toto téma hovoří se šesti médii. Výsledky tohoto neobyčejného pokusu jsou shrnuty v knize Experiment.

© 2021, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO