Akce
Řekni vlkům, že jsem doma

Řekni vlkům, že jsem doma

Běžná cena: 348 Kč (ušetříte 280 Kč)
Naše cena: 68 Kč
ks
skladem
Počet stran: 424 EAN: 9788074625640
Datum vydání: 3. 9. 2014 ISBN: 978-80-7462-564-0
Formát knihy: 145x210 Vazba: Pevná s přebalem
Překladatel: Vanda Senko Ohnisková Původní název: Tell the Wolves I’m Home

Nejlepší kniha roku 2013:
The Wall Street Journal • O: The Oprah Magazine • BookPage • Kirkus Reviews • Booklist • School Library Journal


Mimořádný literární debut, působivý příběh o smutku a dvou osamělých lidech, kteří znovu objeví lásku i radost ze života. Pouhou shodou náhod se stanou blízkými přáteli, aby posléze zjistili, že člověk někdy neví, koho ztratil, dokud ho „nenajde“.
 
Píše se rok 1987 a June Elbusové je čtrnáct. Uzavřená dívka nemá přátele, a navíc ji v poslední době trápí i odcizený vztah se starší sestrou, se kterou si dříve byly blízké. Nejraději by žila ve středověku, toulala se po lese a poslouchala vlčí vytí. Na celém světě existuje jenom jediný člověk, který jí opravdu rozumí – strýc Finn, uznávaný malíř, její důvěrník a nejlepší kamarád. Jenomže Finn zemře na záhadnou nemoc, jejíž jméno všichni jen šeptají, a dívčin svět se rázem převrátí vzhůru nohama.
 
Román je především příběhem o tom, jak dospět, najít vlastní identitu a vyrovnat se nejen s nejrůznějšími nečekanými situacemi, ale i ztrátami a bolestí, které přináší život. Přečtěte si, co se stane, když se zamilujete do někoho, do koho byste se zamilovat neměli. Pochopíte, že žárlivost a pocity viny dokáží zničit i to nejpevnější přátelství a někdy mají ty nejtragičtější následky.

Zobrazit celou anotaci
© 2017, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořilo Foreveryone