Muriel Barberyová

Muriel Barberyová je francouzská spisovatelka, která se narodila v marocké Casablance, vystudovala prestižní vysokou školu École normale supérieure a svou dráhu profesorky filozofie začala na Burgundské univerzitě, později se přesunula do Normandie. V letech 2008–2009 žila v japonském Kjótu. Po návratu do Evropy si zvolila Amsterdam a v současné době je zpět ve Francii, kde žije stranou veřejného života a vyhýbá se médiím.

V roce 2000 vydala svůj první román Pochoutka, vydavatelským překvapením roku 2006 byl její román S elegancí ježka, jež vyšel v 47 jazycích a prodalo se ho přes 7 milionů výtisků. Barberyová za něj získala množství literárních cen a kniha má i své filmové zpracování. Teprve po devíti letech jí roku 2015 vyšla nová kniha Život elfů, poetická, pomalu se odvíjející literární fantasy, která nezapře, že vznikala dlouho. Práva se prodala do 27 zemí. Do nadpřirozeného světa elfů se Barberyová vrací i v pokračování Un étrange pays.

Autorovy knihy v našem nakladatelství

Akce

Život elfů

Nadpozemský a nadčasový příběh dvou dívek, které musí naplnit svůj osud. Román od autorky bestselleru S elegancí ježka. Byl večer a hustě sněžilo. Na vnějších schodech jedné...

Běžná cena: 298 Kč
Naše cena: 59 Kč
Koupit
© 2022, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO