Kolektiv autorek

Barbora Baronová je novinářka, dramatička, muzikantka a textařka. Její literárně-fotograficko-knižní dokument Slečny mapuje prostřednictvím osmi otevřených a autorsky zpracovaných výpovědí fenomén neprovdaných žen v Československu a v Česku od 20. let 20. století do současnosti. V říjnu 2007 měla premiéru její hra Hořké mandle, která byla uváděna ve Studiu Rubín a v Divadle v Řeznické. Několik jejích básnických textů zhudebnily písničkářky Krystyna Skalická, Beata Bocek nebo Tamara Nathová.
 
Jana Benešovská si svůj dětský sen o psaní plní už od svých 13 let. Ačkoli vystudovala pedagogickou fakultu, za katedrou zatím nestála. Pracuje jako publicistka na volné noze a její články si můžete přečíst v časopisech Moje psychologie, Dieta, Žena a život, Style a dalších. Kromě psaní miluje svou rodinu, cestování, knihy, fotografie. A čokoládu.

Blanka Čechová vystudovala právo na PF UK a tvůrčí psaní na University of Oxford. Je také absolventkou prestižních scenáristických kurzů. Jako právnička působila mj. u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku a v kosovské misi OBSE. Její beletristickou prvotinou se stala knihaNa rok za školou, kterou v roce 1999 vydalo brněnské nakladatelství Doplněk. V roce 2010 jí v nakladatelství Paseka vyšla kniha Mým divákům – rozhovor s Ladislavem Smoljakem, v roce 2011 román Totál Balkán v Opravdu Skvělém Nakladatelství a v roce 2012 Příručka jadranské snoubenky v nakladatelství Motto. Je také autorkou desítek kratších textů a článků, které publikovala na stránkách Jiné psaní nebo Jiné právo, v časopise Reflex či v Lidových novinách. V současné době je na volné noze, bloguje a pracuje na filmovém námětu.
 
Renata Fíková vystudovala sice Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a pracuje jako advokátka v advokátní kanceláři, ale občas se potřebuje odreagovat psaním. O tom, že jí to jde, svědčí oblíbenost jejího blogu: francova.blog.idnes.cz (stala se blogerkou roku) i knihy Jsem blbá, trapná a nesportovní. Prostě jenom ženská.
 
Pavla Horáková absolvovala překladatelství a tlumočnictví a serbistiku, překládá beletrii z angličtiny a srbštiny. Autorsky debutovala v roce 2010 detektivním románem pro mladé čtenářeTajemství Hrobaříků (Olympia). V roce 2011 následovalo pokračování s názvem Hrobaříci v podzámčí (Apostrof) a v roce 2012 trilogii uzavřel román Hrobaříci a Hrobaři. Editorsky se podílela na sbírce současného veršovaného folkloru Kecy v kleci (Plot 2010). V současnosti překládá rozhlasové hry a připravuje pravidelné pořady pro Český rozhlas 3 – Vltava a anglické vysílání Českého rozhlasu 7, kde působila jako kmenová redaktorka v letech 2001–07.
 
Barbora Janečková – ta holka bude redaktorka, říkávala její babička. Měla pravdu, stala se z ní redaktorka. A postupně taky podnikatelka, manželka, matka, úřednice, mluvčí, marketingová specialistka nebo konzultantka. Dnes se živí jako copywriterka. Ráda cestuje a píše o tom na www.zoufalcovyzapisky.blog.cz. V Newyorské knihovně si nedávno koupila placku Future Author a pak napsala povídky do této knihy. Jejím snem je přidat si do seznamu i status „spisovatelka“.

Ilona Laužanská vystudovala bohemistiku a italianistiku na FF UK. Knižně zatím nepublikovala, její texty si však můžete přečíst v časopisech Host, Welles a Pole/Noc či v internetovém magazínuTotem.
 
Jana Micková vystudovala bohemistiku na FF UK, protože miluje knihy. Dalo by se říct, že je doslova hltá – stejně jako litry dobré kávy.  Pracovala v několika redakcích, píše komerční texty a občas zkouší, zda se na domluvenou schůzku dostaví i múzy.
 
Jana Potužníková svůj život zasvětila psaní. Studovala bohemistiku na Karlově univerzitě, odkud odešla pracovat do novin, aby nakonec strávila bezmála deset let jako editorka v redakcích časopisů Žena a život nebo Dieta. Působila také v oblasti PR a vedla kurzy kreslení. Momentálně se věnuje své dceři Tině, píše povídky a coby externí redaktorka píše pro tituly, jako je Moje psychologie, Dieta, Perfect Woman, Sofie, Maminka či Miminko.
 
Veronika Šlechtová se odmala ráda vydává po tvůrčích cestách. Vystudovala kunsthistorii a několik let se zabývala výstavami užitého umění. V současnosti je na volné noze jako autorka textů pro tištěné a elektronické tituly. Při svém psaní pro radost se nechává unášet kouzlem zdánlivě všední každodennosti a ojedinělostí lidských bytostí, které nás obklopují.
 
Zdeňka Šubrová vystudovala bohemistiku a romanistiku, přičemž tématem její disertace i literárněvědné tvorby je zejména francouzská literatura 19. století. Publikovala odborné články v časopise Svět literatury a v některých sbornících. Několikrát vystoupila se čtením svých textů v rámci literárních festivalů ve Francii a Maroku. Ve svých odborných i beletristických textech se dlouhodobě zabývá otázkou identity, jinakosti a dialogu kultur. Pracuje s motivem cizince a vybydlenosti člověka s přesahem do symbolické roviny.  
 
Iveta Vařečková sice odmaturovala z elektrotechniky a účetnictví, v osmnácti letech se však vrátila k dětskému snu. Vystudovala Vyšší odbornou školu publicistiky a začala se živit psaním. Prošla redakcemi časopisů Juicy, Šťastný Jim a webového portálu Žena-in. V současné době je přes den editorkou v časopisu Dieta a mámou syna Martina a po večerech si čte nebo píše pro radost.

© 2018, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořilo Foreveryone