Katherine Pancolová

Katherine Pancolová se narodila roku 1954 v Casablance v Maroku a jako pětiletá odešla s rodiči do Francie. Vystudovala literaturu a zpočátku působila jako učitelka francouzštiny a latiny, poté se začala věnovat žurnalistice. 

Pracovala v redakcích časopisů Paris Match a Cosmopolitan, známé jsou její rozhovory s představiteli politického a kulturního života (R. Reagan, J. Chirac, J. Hallyday). Je autorkou čtrnácti románů, z nichž největšího úspěchu dosáhla volná trilogie Žluté oči krokodýlů (2006), Pomalý valčík želviček (2008) a Veverky v Central parku bývají v pondělí smutné (2010). První díl se dostal na dlouhou dobu na nejvyšší příčky bestsellerů, získal ocenění Maison de la Presse 2006 a následujícího roku byla Pancolová vyhlášena nejlepší spisovatelkou roku. iLiteratura.cz knihu Žluté oči krokodýlů zařadila mezi Nejlepší knihy roku 2011. V Nakladatelství JOTA vyšlo i české vydání autorčina románu Líbejte mě (2014). 


Autorčina nahlédnutí do lidské psychiky, zejména ženské, jsou úžasná a přesná. Její smysl pro detaily často dokáže výborně proložit ironií. Klíčem k jejímu fenomenálnímu úspěchu je ale zejména dar zlepšit lidem náladu: inspirovala mnoho žen k tomu, aby se odvážily být samy sebou a zachovat si pozitivní vztah k životu.
Katherine Pancolová obdržela cenu  Nejlepší autor 2007  nakladatelství Gorodets Publishing v Moskvě.

„Nechávám se inspirovat vším. Svým životem, životem svých přátel, příběhy, které čtu v časopisech, nebo těmi, co se šíří od ucha k uchu, neznámými lidmi v metru, matkami a jejich dětmi u pokladny v supermarketu, zamyšlením čtenáře na mých internetových stránkách…“                                                                                                            
Katherine Pancolová

© 2021, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořilo Foreveryone