Katarzyna Bonda

Katarzyna Bonda je v současnosti nejpopulárnější autorkou kriminálních románů v Polsku. Do polské prózy vnesla nový typ hrdiny – tzv. investigativního psychologa. Je autorkou několika románových bestsellerů, mj. knihy Dívka o půlnoci, která vyšla česky v Nakladatelství JOTA. Napsala také několik kriminálních dokumentů a učebnici tvůrčího psaní. Profesí je novinářka a scenáristka. Absolvovala žurnalistiku na Varšavské univerzitě, pracovala jako soudní zpravodaj, psala reportáže, zprávy a další publicistické texty. Spolupracovala s nejprestižnějšími novinovými a časopiseckými tituly a s Polskou televizí. V současnosti se věnuje psaní knih a filmových scénářů. Přednáší tvůrčí psaní na Collegium Civitas a na portále Maszynadopisania.pl.

Její románový debut Sprawa Niny Frank byl nominován na Cenu velkého kalibru. Kriminální tematice a pachatelům trestných činů se věnuje i ve svých non-fiction knihách.

www.katarzynabonda.pl

Autorovy knihy v našem nakladatelství

Dívka o půlnoci

Mimořádný detektivní thriller od „královny polské krimi“ Policejní psycholožka a bývalá alkoholička Saša Załuská se po absolvování univerzity v Huddersfieldu vrací do...

Běžná cena: 398 Kč
Naše cena: 318 Kč
Koupit
© 2020, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořilo Foreveryone