Johannes Thingnes Bø, Tarjei Bø, Lasse Lønnebotn

Johannes Thingnes Bø (* 1993) vyhrál na olympijských hrách a mistrovstvích světa celkem sedmnáct zlatých medailí. Mezi ně patří i tři zlaté olympijské medaile z individuálních závodů a čtyři zlaté medaile z mistrovství světa v biatlonu. Tři sezóny po sobě, v letech 2018/2019 až 2020/2021, zvítězil v celkovém hodnocení světového poháru. Celkem má Johannes Thingnes Bø na kontě 53 vítězství v individuálních závodech na mistrovství světa v biatlonu.

Tarjei Bø (* 1988) získal čtrnáct zlatých medailí na mistrovstvích světa v biatlonu a na zimních olympijských hrách, z nichž dvě vyhrál v individuálních závodech. Ve světovém poháru má na kontě vítězství ve dvanácti individuálních a dvaatřiceti kolektivních závodech. V sezóně 2010/2011 se stal vítězem celkového hodnocení světového poháru. Na mistrovstvích světa v biatlonu získal Tarjei Bø celkem jednadvacet medailí.

Lasse Lønnebotn (* 1971) je norský politolog a novinář. Pracoval pro noviny VG a Dagbladet Magasinet. Je vášnivým sportovním fanouškem. Napsal biografii En halvmeter lavere, et hode høyere (O půl metru kratší, o hlavu vyšší; norsky vyšlo r. 2018 v nakladatelství Vigmostad og Bjørke) o fotbalistovi Martinu Bakkejordu Skolbekkenovi, který při zemětřesení na řeckém ostrově Kos utrpěl vážné zranění a přišel o nohy.

Autorovy knihy v našem nakladatelství

Připravujeme

Biatlonové legendy – Johannes a Tarjei Bø

TITUL NENÍ MOMENTÁLNĚ SKLADEM Jsou bratři a nejlepší kamarádi, ale taky soupeři a rivalové. Biatlonové legendy Johannes a Tarjei Bøové. Jak se z pětihlavého stáda sourozenců vyloupnou...

Běžná cena: 368 Kč
Naše cena: 294 Kč
© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO