Irving Stone

Irving Stone (1903–1989) byl americký spisovatel, známý především biografickými romány o historických osobnostech. Narodil se v San Francisku, vystudoval univerzitu v Berkeley. Se svou ženou Jean, která se stala editorkou mnoha jeho děl, žil většinu života v Los Angeles. Jeho první úspěšnou knihou se stal v roce 1934 biografický román o Vincentu van Goghovi (česky vyšel několikrát pod titulem Žízeň po životě), následoval román o Jacku Londonovi (česky Námořník na koni).

Román o Michelangelovi Agónie a extáze vyšel v roce 1961. Předcházely mu několikaleté přípravy. Od profesora italštiny na Kalifornské univerzitě Charlese Speroniho si Stone nechal přeložit téměř pět set Michelangelových dopisů a smluv. Pak se se ženou na čtyři roky odstěhovali do Itálie, kde Stone prováděl výzkumy v místních archivech (ve Florencii, Římě atd.), a dokonce si vyzkoušel i lámání mramoru v Carraře.

Mezi jeho pozdější díla patří také román o životě Sigmunda Freuda, který česky vyšel v Nakladatelství JOTA pod názvem Vášně mysli (2010).

Autorovy knihy v našem nakladatelství

Akce

Agónie a extáze

Životopisný román o Michelangelovi. Román, který je sám o sobě mistrovským dílem, přináší přesvědčivý portrét jednoho z největších umělců, jaké svět kdy měl. Jeho dobou...

Běžná cena: 598 Kč
Naše cena: 269 Kč
Koupit

Vášně mysli

Román o životě Sigmunda Freuda. Životopisný román Vášně mysli zachycuje osudy zakladatele psychoanalýzy Sigmunda Freuda. Kromě velkého množství biografických údajů autor nabízí čtenáři...

Běžná cena: 598 Kč
Naše cena: 478 Kč
Koupit
© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO