NdB: Kouzelná flétna

,,Náš osud není vepsán ve hvězdách, ale v nás samých.“ Tak zní motto nejoblíbenější opery Wolfganga Amadea Mozarta, která nyní přichází na scénu Janáčkova divadla exklusivně v režii Miroslava Krobota. Premiéra se uskuteční 13. dubna a bude to stát opravdu za to.

Nová Kouzelná flétna bude první operní režií vynikajícího herce a režiséra Miroslava Krobota působícího v Dejvickém divadle v Praze. Tam také již v komorním pojetí Kouzelnou flétnu zpracoval a inscenace sklidila velký úspěch. Tentokrát se Miroslav Krobot popasoval s velkou operou a s humorem jemu vlastním zasadil Kouzelnou flétnu do žánru fantasy. To se projeví na příběhu, scéně i kostýmech, které odkazují k nejednomu dílu popkultury. První operní počin to bude také pro Janu Prekovou, která již s Miroslavem Krobotem dříve spolupracovala. V inscenaci se postará o kostýmy, ze kterých bude diváky jistě přecházet zrak.

V hlavních rolích uvidíte hvězdy Janáčkovy opery, jako například Janu Šrejma Kačírkovou, Pavlu Vykopalovou, Romana Hozu, Tadeáše Hozu, Jana Šťávu a mnohé další.

Přijďte se podívat, jak bude vypadat Tamino, Pamina, Královna víl i slavný Papageno v netradičním zpracování a posuďte sami, jak se povedla Miroslavu Krobotovi zrežírovat jeho nejoblíbenější opera.

Odkaz na představení: https://www.ndbrno.cz/opera/kouzelna-fletna/

© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO