Vězení, knihy a druhá šance. Proč byste si měli přečíst Čtenářský klub za mřížemi?
Violet udělala chybu, která jí přepsala osud. Natálie Spurná vás ve své recenzi zavede do lidského příběhu o vině, odpuštění, přátelství a o tom, jak velkou sílu mohou mít knihy.
Někdy stačí jedna chyba, aby změnila celý život. A někdy je ještě těžší naučit se žít s jejími následky.
Tahle kniha mě zaujala už na první pohled. Krásná obálka, knihkupectví, čtenářský klub… a k tomu prostředí vězení. To je kombinace, na kterou nenarazíš každý den.
Hlavní postavou je Violet, která si odseděla trest za nehodu způsobenou řízením pod vlivem alkoholu. Po propuštění se snaží vrátit do běžného života, jenže nic není tak jednoduché, jak si představovala. Máma jí zemřela, rodina se od ní odvrátila a ona najednou musí zjistit, jak žít dál.
Violet mi bylo často líto. Ne proto, že by byla nevinná, ale protože bylo vidět, že si následky svého činu nese každý den s sebou.
Velkou roli v příběhu hraje Harriet, která vede vězeňský čtenářský klub. Právě jejich přátelství patřilo k tomu nejhezčímu v celé knize. Dále je tu Frank. Manžel ženy, která při nehodě zemřela. Jeho pohled dodává příběhu další rozměr a ukazuje, že bolest a ztráta mají mnoho podob.
Moc se mi líbilo, že autorka nesoudí. Neříká čtenáři, kdo je dobrý a kdo špatný. Nechává prostor pochopit všechny strany a zamyslet se nad tím, jestli si každý člověk zaslouží druhou šanci.
Není to akční ani dramatické čtení. Je to spíš klidný, lidský příběh o vině, odpuštění, přátelství a o tom, jak velkou sílu mohou mít knihy. A v tom je jeho kouzlo.
Mé hodnocení: 4/5⭐️
Nalákala by vás kniha odehrávající se kolem čtenářského klubu?
Recenzi naleznete ZDE.
Autorka: Natálie Spurná

