• Výraz je příliš krátký. Zadejte minimálně 3 znaky

    Nic nebylo nalezeno.

Zbývá 598 Kč do dopravy ZDARMA
Připravujeme

Anděl smrti

Nemocniční vrah Charles Cullen

KNIHA
není skladem
468 Kč
(Ušetříte 94 Kč)
374 Kč

Měl být jejich dobrým andělem, ale stal se noční můrou.
Mrazivá true crime o medicíně, šílenství a vraždách.

Po zatčení v roce 2003 média bleskově vymyslela ošetřovateli Charlesi Cullenovi přezdívku „Anděl smrti“. Jenže Cullen nevraždil ze soucitu a nebyl ani žádným jednoduchým monstrem. Byl to oblíbený syn, manžel, milující otec, nejlepší přítel a velice kvalifikovaný a často chválený ošetřovatel. Přitom se předpokládá, že by mohl mít na svědomí smrt až 300 pacientů.

Charles Graeber představuje Cullena jako překvapivě inteligentního a problematického mladého muže, jehož slibnou kariéru zhatilo nutkání zabíjet a jehož plaché vystupování maskovalo jeho pokřivené nitro i před rodinou a nejbližšími přáteli. Kdyby nebylo dvou neúnavných, dnes již bývalých detektivů z oddělení vražd v Newarku, kteří tvrdě pracovali, aby poskládali všechny dílky obrazu Cullenovy kariéry, a jedné jeho kolegyně z práce, která byla ochotná riskovat svou práci i bezpečí svých dětí, kdo ví, kolik dalších lidských životů mohlo být jeho rukou zmařeno.

Kniha byla zfilmována pod názvem Dobrá sestra (Netflix, 2022) s Eddiem Redmaynem a Jessicou Chastainovou v hlavních rolích.

Počet stran:

Formát knihy: 145x210

Vazba: pevná s přebalem

EAN: 9788076893917

ISBN: 978-80-7689-391-7

Datum vydání: 7.8.2024

Původní název: The Good Nurse: A True Story of Medicine, Madness, and Murder

Překladatel: Boleslav Žemlík

Recenze

„Tuto knihu si zařaďte na poličku vedle klasiky Ted Bundy, vrah po mém boku od Ann Rule – je tak dobrá.“
Entertainment Weekly

„Ohromující kniha, která by měla připomínat a připomíná Capoteho Chladnokrevně. Ale Anděl smrti je mnohem víc než příběh o vražedných úchylkách Charlieho Cullena.  Horlivost ambiciózních správců nemocnic, kteří se snaží zakrýt jeho prohřešky, je dechberoucí. A policejní vyšetřování, které ho nakonec odhalili, je thrillerem ve všech významech tohoto slova. “
The New York Times

„Graeber si nebere servítky... Hluboce znepokojující dílo v žánru true crime.“
Publishers Weekly

„Nejděsivější kniha tohoto roku. Je to také jedna z nejpromyšlenějších. Graeberův Anděl smrti je strhující, smutná, napínavá, rytmická a skvěle vyargumentovaná kniha."
Kirkus Reviews

V sérii také vyšlo
Zabiják od Zelené řeky
Columbine

Columbine

Dave Cullen

498 Kč 398 Kč
V sérii také vyšlo
V sérii také vyšlo