• Výraz je příliš krátký. Zadejte minimálně 3 znaky

    Nic nebylo nalezeno.

Zbývá 598 Kč do dopravy ZDARMA

Zabiják od Zelené řeky

Dvacetileté pátrání po nejaktivnějším vrahovi Ameriky

ukázka

KNIHA
E-KNIHA
skladem
498 Kč
(Ušetříte 100 Kč)
398 Kč
ke stažení
328 Kč

Monstrum Gary Ridgway dvacetileté pátrání po nejaktivnějším vrahovi Ameriky

V tomto provokativním a překvapujícím příběhu investigativní žurnalistiky se Ann Rule, legendární spisovatelka žánru true crime, ponořila do bezmála dvacetiletého honu za nejaktivnějším a nejděsivějším sériovým vrahem Ameriky, Garym Ridgwayem.

V roce 1982 byla nedaleko břehu washingtonské Zelené řeky nalezena mrtvola mladé dívky. Detektivové později zjistili, že tělo patřilo Wendy Coffieldové, prostitutce, jejímž rajónem byla nedaleká dálnice. V tu chvíli ještě neměl nikdo ani tušení, že se krutou smrtí šestnáctileté dívky roztáčí nekonečná série vražd, které budou děsit okolí Seattlu téměř dvě desetiletí.

Na základě důkladného výzkumu nás Ann Rule strhujícím způsobem vtahuje do pátrání po Zabijákovi od Zelené řeky, děsivém přízraku, který obsesivně zabíjel mladé ženy a dlouhá léta unikal místní policii i FBI. Od hledání pomoci u již vězněného sériového vraha Teda Bundyho až po hrozivý okamžik, kdy Ann Rule došlo, že se zdánlivě nepolapitelný škrtič účastnil jejích přednášek, je Zabiják od Zelené řeky napínavé a nezapomenutelné vyprávění o brutálních a bezcitných zločinech.

Gary Ridgway vykonával svou "kariéru" stroje na zabíjení dvacet let. Jeho děsivá schopnost vylákat své oběti na smrt a ukrýt jejich těla ho činila mnohem nebezpečnějším než kteréhokoli jiného sériového vraha. Mrazivý pohled na nejtemnější stránky lidské povahy je jedna z nejdůležitějších a nejosobnějších knih dlouhé kariéry Ann Rule.

Počet stran: 557

Formát knihy: 145x210

Vazba: pevná s přebalem

EAN: 9788076892545

ISBN: 978-80-7689-254-5

Datum vydání: 20.9.2023

EAN: 9788076892552

Datum vydání: 20.9.2023

Původní název: Green River, Running Red

Překladatel: Boleslav Žemlík

Recenze

„Je neskutečné, jak věrně dokáže Ann Rule zprostředkovat emoce, které vyvolává případ Zabijáka od Zelené řeky.“
Los Angeles Times

Zabiják od Zelené řeky je snad nejlepší práce Ann Rule.“
Statesman Journal

„Strhující.“
People

V sérii také vyšlo
V sérii také vyšlo
V sérii také vyšlo