Zápisky jedné knihovnice: Třetí poločas

Mladí manželé Stijn a Carmen žijí spokojeně, společně vychovávají roční dcerku a nic jim nechybí. Do jejich bezstarostného světa náhle a bez vyzvání vstoupí šokující zpráva a rozbíjí idylku –  Carmen má rakovinu prsu. Agresivní forma nemoci zasahuje i ostatní orgány v těle a Carmen musí podstoupit náročnou léčbu. Stijn se s bezvýchodnou situací srovnává po svém. Vrhá se do víru nočního života, účastní se divokých večírků, na kterých nechybí alkohol, povzbuzující látky ani sex. Stijn si své jednání obhajuje tím, že i on je ve stresu a v napětí. Manželce je i přesto velkou oporou, doprovází ji na chemoterapie, zároveň se stará o dceru a vede svou firmu. Na jedné akci se však bezhlavě zamiluje a stojí na rozcestí. Má zůstat s Carmen, k níž ho, podle něj, už neváže láska, ale soucit, nebo začít znovu s Roos? Nakonec si uvědomuje, že i přes časté mimomanželské poměry je Carmen jeho životní láskou, navíc je spojuje i role rodičovská a vrací se k ní, aby spolu bojovali o zázrak.

V románu líčí autor Raymond van de Klundert (Ray Kluun) svůj vlastní životní příběh. Název Třetí poločas vychází z Kluunovy vášeň pro fotbal a zároveň vyjadřuje zoufalství a bezmoc – pojem třetí poločas vlastně neexistuje, čímž je řečeno vše.

Kluun píše přirozeným způsobem, věcným, bez příkras, není mu cizí černý humor, místy hrubší a cynický. Pokud do Stijna promítl sám sebe, udělal to bez jakýchkoliv skrupulí. Jste-li příznivci tradičního vztahu, v němž tři nemají co dělat, budete mít se Stijnem velký problém. Tenhle chlapík vás však na své slabosti upozorní hned na počátku, takže nemůžete říct, že vás nevaroval. Na druhou stranu je nesmírně ochranitelský vůči své rodině, Carmen i dceři Luně. 

Celou recenzi čtěte zde>>

Autor: Bára Javorková

Zdroj: knihomilka.home.blog

Související produkty

Akce

Třetí poločas

Běžná cena: 298 Kč
Naše cena: 69 Kč
© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO