V. Staníčková, Knihkupec.net: Kde zpívají raci

Poetická kniha o přírodě a touze mladé dívky někam patřit, která je propojena s bravurním případem vraždy. Vyrazí vám dech a její závěr ve vás bude rezonovat ještě dlouho po dočtení.

Debutový román americké zooložky Delie Owensové se stal bestsellerem The New York Times, byl nominován na množství literárních cen a filmová práva na jeho zpracování zakoupila produkční společnost Reese Witherspoonové. Rozhodně se jedná o knihu, o které toho ještě spoustu uslyšíme a která by vás neměla minout.

Příběh se odehrává ve dvou časových rovinách, které se postupně přibližují. Šestiletá Kya Clarková žije se svou rodinou v chatrči na pobřeží Severní Karolíny. Poté co ji postupně opustí matka, starší sourozenci a nakonec i otec, zůstává Kya sama v bažině, kterou nazývá svým domovem. Musí se naučit soběstačnosti a důvěře lidem. Když je pak v roce 1969 nalezeno tělo Chase Andrewse, padne obvinění právě na holku z bažiny. Může však za Chaseovu smrt skutečně Kya?

Kde zpívají raci

Kde zpívají raci je kniha plná romantických popisů přírody i silných emocí a předsudků, která ukazuje, jak člověka formuje dětství a jaký vliv může mít na jeho život. Autorce se podařilo zaznamenat nejen krásu neobydlených bažin, ale i dobu, ve které záleželo na barvě pleti a původu. Nechybí ani dramatické zvraty a šokující konec.

Celou recenzi čtěte zde>>

Autor: Veronika Staníčková

Zdroj: www.knihkupec.net 

 

Související produkty

© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO