Stefanie G. Books: Vášnivý svůdník

Hodnocení: 4,5/5


„Budu v Hiltonu až do osmi. Koupil jsem otevřenou zpáteční letenku do Paříže. Pro tebe. Jsem optimista. Nebo blázen. To záleží na tom, koho se zrovna zeptáš."
- Vášnivý svůdník, str. 81

Christina a Lauren si mě získaly již sérií Božský. Mají úžasný talent vyprávění a navíc jsou jejich příběhy plné napětí a erotiky. Když se tedy Jota rozhodla vydat i sérii Wild Seasons, byla jsem šťastná jako blecha. J Byl ale Vášnivý svůdník tak skvělý jako třeba Božský bastard? To se dočtete v recenzi!

What happens in Vegas…
Toto pořekadlo platí téměř pro všechny, kteří se do Vegas vydají. Opijí se, blázní a další den si nic nepamatují až na těch několik fotek, které mají v telefonu. Jenže ne vždy jejich hříchy ve Vegas zůstanou. A obzvlášť, když se vám po prohýřené a divoké noci s naprosto sexy Francouzem na prsteníčku třpytí zlatý prstýnek. Ale to bych předbíhala.

Mia právě úspěšně získala svůj bakalářský diplom a s nejlepšími kamarádkami - Harlowa Lolou - se chystají na bláznivou cestu do Las Vegas, kde společně chtějí oslavit konec studií. To ještě ale neví, že je čeká mnohem větší dobrodružství, než čekaly. Hned první noc se Mia seznámí s těmi hlučnými hotelovými sousedy přes chodbu, kteří dělají takový randál, že se přes něj nedá spát. Když dveře otevře sexy chlápek, kterého předtím viděla v baru, je jí jasné, že se věci zkomplikují. Ansel (Francouz) je se svými kamarády Finnem (Kanaďan) aOliverem (Australan) ve Vegas jen na pánskou jízdu a brzy mají odjíždět. Ale ani to jim nezabrání, aby se další den přidali k Mie a jejím kamarádkám a společně se opili. Děsivé zjištění druhý den - to, že se vzali - je bonus.

„J'ai envie de toi."

Musím uznat, že to byl od Christiny a Lauren úžasný nápad. Nechat tajuplného cizince, aby se setkal s americkou dívkou a nakonec ji přesvědčil, že s ním má strávit léto v Paříži… To může být sen každé druhé dívky. Obzvlášť, když se z toho cizince nevyklube žádný úchyl a dokonce na tom není ani tak špatně s penězi.

Mia není tou hloupoučkou a naivní hlavní hrdinkou. Vlastně si na bedrech nese celkemtěžké závaží týkající se jejího vztahu s otcem, který ji nutí, aby studovala něco, co nechce. A pak je tu její nehoda, která ji po celý zbytek života znemožnila tančit balet, který tolik zbožňovala. Ale i přes tyto těžkosti mi chybělo větší osvětlení toho, co se jí vlastně stalo nebo víc podrobností o otci. O to byl příběh celkem ořezaný. Ansel na druhou stranu prozradil mnoho informací o sobě i o své rodině. Ale i přesto měl jedno velké, přímo obří tajemství, nad kterým jsem zůstala jen zírat, protože jsem ho ani náhodou nečekala.

Byla jsem překvapená popisy míst, na které jsem u série Božský nebyla zvyklá. Mia trávila většinu svého času poznáváním Paříže, jelikož Ansel byl po většinu času v práci. A díky těmto popisům a chvílím jsem si živě vzpomněla i na svou cestu do Paříže. Rozhodně to byla příjemná změna od toho divokého sexu.

Ano, a když už jsem u toho – sexu je v knize opravdu hodně. Ale to asi vy, co jste sériiBožský četli nebo ji znáte, tušili. A tak, jak se Christina s Lauren v Božské sérii postaraly i to, aby každý pár měl nějakou tu svoji specialitku (klidně tomu říkejte úchylka), tak na tonezanevřely ani tady. Musím říct, že to bylo občas pěkně pikantní!

„Dneska, Cerise... děkuju, žes chtěla zachránit ty mě."

Nicméně i přes nečekaný a bravurně zapletený konec (Klobouk dolů, dámy! Takhle mi vyrazit dech, to se jen tak někomu nepodaří!) musím říct, že jsem z příběhu nebyla až tak nadšená jako z Božského…Možná to je tím, že byl Božský moje i jejich prvotina, ale přece jen mi přišlo, že je tu několik hluchých pasáží či zbytečných a málo propracovaných postav. Ta chemie a přitažlivost na mě taky nekoukala z každé stránky, spíš mi trvalo skoro až do konce knihy, než jsem si Miu tak nějak oblíbila. I když to asi také není to správné slovo. Řekněme, že kdyby Svůdník neměl tak skvělou perličku na závěr (Anseli, styď se! Pořád mě to rozčiluje!), a kdyby Ansel nebyl tak rozkošný, jak byl, asi bych se rozhodovala mezi 3,5 – 4 hvězdičkami. Takhle se mé hodnocení vyšplhalo na 4,5 a to především proto, že jsem se najednou přistihla, že nechci, aby kniha skončila. Že potřebuji víc informací! A to se mi nestává často.

Mé doporučení? Pokud máte rádi erotické příběhy, jděte do toho! Nebudete zklamaní! A navíc, pokud máte rádi autorskou dvojici Christinu a Lauren, je k tomu ještě větší důvod! Pokud je neznáte, nevadí, dejte jim i přesto šanci! Já si jejich Svůdníka užila dokonale, i když mi chvíli trvalo, než jsem mu přišla na chuť. Ale jedno vím jistě, už se nemůžu dočkat dalšího dílu, protože – páni! Harlow a Finn! To si nemůžu nechat ujít! 

"Pojeď se mnou na léto do Francie."

Autor: Stefanie G. 
Celý článek na blogu Stefanie G. Books»

Související produkty

Vášnivý svůdník

Běžná cena: 368 Kč
Naše cena: 294 Kč
© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO