Recenze: Rusko je mafiánský stát a Putin jeho kmotr

To je přesný výsledek brilantní analýzy ve skvělé knize Zima přichází od šachového velmistra Garryho Kasparova, který v ní odhaluje zločineckou podstatu vládnoucího režimu v Kremlu. Kniha vyvrací některé zažité mýty, mezi něž patří fáma, že Putin dal Rusko po Jelcinovi rychle do pořádku. To je lež. Je správně připomenuto, že od nástupu bývalého kágébáka k moci vzrostly do roku 2008 ceny ropy o více než 700%, což samozřejmě ruskému vládci hodně pomohlo.
...

Autor knihy také poukázal na jednu skutečnost. Říká se, že Putin má přesto všechno mezi Rusy vysokou popularitu. Kasparov však správně namítá, že v nynějším totalitním Rusku to za prvé nelze objektivně zjistit a za druhé se logicky ptá, proč tedy to Putin to všechno dělá, proč ta brutalita, proč nechává likvidovat opozici, proč nepřipustí skutečně svobodné volby, když je údajně tak mezi obyčejnými Rusy tak oblíbený? Tak by z nich přece neměl mít strach. Tady něco nehraje.
...

Tato kniha je vynikající a měl by si ji přečíst každý, kdo chce poznat skutečnou podobu současného Ruska, a ne tu vylhanou, kterou se snaží vykreslovat putinovská propaganda.

Celou recenzi čtěte zde>> 

Autor: Jan Ziegler

Související produkty

Zima přichází

Běžná cena: 398 Kč
Naše cena: 318 Kč
© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO