Markéta Kunzová: Máte stále hlad?

I Vy?

To znamená, že vaše stravování a potažmo i zdraví není zcela v pořádku. Ale, hlavu vzhůru! Pro vás všechny věčně hladové, mám dobrou zprávu v podobě knihy Máte stále hlad? Čtěte a vězte, že její autor David Ludwig MD, PhD vám od něj navždy pomůže. Naplní stále hladová bříška lahodným zdravým jídlem a hloubající hlavičky pravdivými informacemi (důvody s důkazy) o tom, proč tomu tak doposud bylo. 

David Ludwig MD, PhD a obezita jsou si souzeni. Profesor pediatrie Harvardské lékařské školy a dětské výživy Harvardské školy veřejného zdraví stojí v přední linii boje proti ní. Působí v Boston Children´s Hospital, jedné z nejstarších a největších multidisciplinárních klinik v zemi, pečující o děti s nadváhou. Právě zde založil program Optimální váha pro život (OWL), domov pro výzkum inovativních přístupů v léčbě dětské obezity. Ředitel centra New Balance Foundation pro prevenci nadváhy, hlavní výzkumný pracovník mnoha grantů Národních institucí zdravotnictví a spisovatel, který pravidelně přispívá odbornými články do prestižního lékařského časopisu JAMA (založeného již roku 1883 Americkou lékařskou asociací). V nich i ostatních svých knihách objasňuje, odborné i laické veřejnosti příčiny vzniku, dopad na lidské zdraví a možnou léčbu novodobého moru 21.století.

Nadbytečný tělesný tuk je základním stavebním kamenem vážných akutních i chronických onemocnění. Infarkt myokardu, mozková mrtvice, metabolický syndrom, autoimunitní choroby, poruchy chování atd. Nadváha narušuje a poškozuje řádnou funkčnost metabolismu,  vyplavování hormonu inzulínu a vede ke vzniku zánětlivých ložisek, živné půdě nemocí. Tak tedy pryč s tukem! Ne, takových diet s jeho úplným vyloučením či snížením v historii všech, už bylo dost. Konstatované doporučení - Méně jezte, více se hýbejte na tukové buňky také neplatí. Dogma tvrzení- Kalorie z koblihy = kalorii z celozrnného chleba, že obě dosahují stejné výživové hodnoty, je v současné době k smíchu. Stejně tak obrázek výživové pyramidy z roku 1992! 

Je vám z toho do pláče v roce 2017 a vůbec nevíte, čemu a komu vlastně věřit! Co, jak a kdy jíst?  K zachování psychického i fyzického zdraví vám nejprve pomůže trocha teorie, která je obsahem první části, této pro laiky jednoduše napsané knihy. Seznámíte se s dávnými a bohužel ještě dodnes  některými dietology doporučovanými  teoriemi výživy. Zvláště těmi, které David Ludwig a jeho kolegové výsledky uskutečněných výzkumných studií logicky vyvracejí. TUK POTŘEBUJEME přijímat ve stravě! Pohlížejte na něj jako na svého přítele. Stejně jako na  bílkoviny, cukry i zbývající mikro složky výživy - vitamíny, minerály, stopové prvky atd. VŠE ZAČÍNÁ V HLAVĚ. Na obsah našich myšlenek - aktivitu mozku v dutině lebeční, reaguje náš druhý mozek - trávicí trakt v dutině břišní. Vzájemné propojení a zásadní ovlivňování mozku a trávení je dlouhodobě prokázáno. Neřešte BMI index, velikost talíře, čas jídla, váhu 1 porce. VNÍMEJTE SVÉ TĚLO a držte se rad v knize doporučených. Rozpoznáte opravdový hlad a touha po sladkostech či brambůrkách vás už nikdy neovládne. Protože, budete dobře a dostatečně sytě najedeni. Uvědoměle a s potěšením. Dle svého zdravého rozumu, tělesného biorytmu i každodenního harmonogramu.

POTRAVINY! V nich je jádro zapovězeného, mýty o jeho škodlivosti opředeného tuku. Tuk zabiják i další složky, stejného škodlivého účinku se skrývají v hotových produktech, konzumovaných převážnou většinou lidské populace! Je jim daleko pohodlnější, ohřát si polotovar, donést si domů krabičku z fastfoodu, než si nakoupit vhodné zdravé potraviny a uvařit čerstvé domácí jídlo. POLITIKA VE VÝŽIVĚ! Reklama! Společnosti mající enormní zisky díky lidské naivitě a stále větší pasivitě ke svému zdraví! I o tomto krutému nešvaru bude, v této chytré publikaci po právu řeč!  Obchody nabízejí vysoce koncentrovaný, chemický sortiment v pestrobarevných obalech vydávající se za plnohodnotné výživné jídlo! Multimédia útočí na lidské posluchače a diváky ze všech stran. Pořady pro děti jsou ideálním prostředkem, jak je snadno a rychle ovlivnit v jejich požadavcích na jídlo. Jediní rodiče mohou a mají být svým dětem tím nejlepším příkladem! Ve stravovacích a životních návycích!

CO TEDY PLATÍ V JÍDLE PRO ZDRAVÍ ?! Trvalá pozitivní změna. Žít bez zbytečných kil i nemocí nám zajistí jen opravdové plnohodnotné kvalitní suroviny. Přírodní, čerstvé a minimálně zpracované. V kombinacích prospívající fyzické i psychické rovině nás samých! Pouze ony v sobě mají důležité a ničím nenahraditelné komplexní aktivní živiny, které potřebujeme. Jsou jedinečné a nenahraditelné! Už se v obchodech nerozhlížejte po jejich náhražkách. Z nich si nikdy nepřipravíte zdravá, natož chutná jídla. Taková, která vás nebudou nutit, ihned po jejich konzumaci k potřebě sahat po sladkostech. Po kterých, se nebudete cítit unavení a zcela bez energie, špatně spát a na váze přibývat. Co si místo nich do nákupního košíku dát a na čem si doma pochutnat, vám poradí David Ludwig v druhé polovině publikace. Naučí vás z těchto skutečných potravin, jednoduchým způsobem zhotovit vynikající pokrmy. Od snídaně po večeři. Upřednostněny budou samozřejmě rostlinné složky, ale i masa chtivý nepřijdou zkrátka. Vždyť každý jsme jiný, ten má rád to a ten zase ono. Tak to má být. Rozmanitost, pestrost v jídlech i ostatních každodenních činnostech!

KVALITA, TA JE VŽDY ROZHODUJÍCÍ !

Zlatá střední cesta vás povede racionální stravou, kuchyní vybavenou užitečnými pomocníky a zásobenou prospěšnými potravinami. Společně s pravidelným pohybem, který máte rádi a dostatečným spánkem, jež si zaslouženě budete dopřávat po celém dni. Zaměstnáním během něj vykonávaným, které ač nemusí být vaše nejoblíbenější, lze si vždy zpříjemnit. Myslet na sebe s  láskou a vírou ve svůj zdravý rozum. Neodpírat si žádnou kvalitní potravinu, příležitost k uskutečnění své změny. Povede k vaší trvalé spokojenosti s jídlem i zdravým štíhlým tělem.

Autor: Markéta Kunzová

Související produkty

Máte stále hlad?

Běžná cena: 348 Kč
Naše cena: 278 Kč
© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO