M. Kysilková, Czech Travel Press: Diář, který nadchne

Charitativní diář s kalendářem roku 2019, který vydalo Nakladatelství JOTA, vybočuje ze všedních dnů přestože je věnován právě jim. Tento neobvyklý kalendář vskutku potěší, neboť vedle svého tradičního poslání podporuje projekt 1 000 statečných, který pomáhá financovat výzkum v oboru dětské onkologie a hematologie.

Diář je oblečen do nádherné obálky. Jednotlivé měsíce zpestřují postřehy, rady a občas i recepty cestovatelů a známých osobností, kteří na cestách vidí víc než ostatní. A tak v něm mají své prestižní mini dvoustránky Petr Horký, režisér a polárník, který na lyžích přešel Grónsko, Adam Chroust, historik, skaut, autor oceňované publikace Miloslav Stingl, Václav Šilha, fotograf, držitel několika ocenění Czech Press Photo, Miroslav Náplava, spisovatel, editor, režisér cestopisných dokumentů, Václav Sůra, polárník, dokumentarista, který jako první Čech zvládl pěšky zamrzlé jezero Bajkal. A také šestiletá Eliška Heřmanová, která dvakrát prodělala onkologické onemocnění, a přesto touží být herečkou. Miroslav Bobek, přírodovědec a ředitel pražské zoologické zahrady ozdobil svou dvoustránku veršíky. Například viz

Únik

Zvedl hlavu od novin:

Tady někde syčí plyn!

Když přijeli hasiči,

Řekli Plyn tak nesyčí! –

A vytáhli ze skrýše

sousedova hroznýše.

Každý měsíc diáře má nejméně jednoho svého kmotra či kmotru. Někteří přidávají praktické rady: v lednu Tereza Gasperotti, jak si denně protáhnout svaly, další inspirují recepty na francouzskou čočkovou polévku s curry či tvarohovo-borůvkový koláč.  

Celou recenzi čtěte zde>>

Autor: Marie Kysilková
Zdroj: www.czechtravelpress.cz

Související produkty

Akce

Diář 1 000 statečných 2019

Běžná cena: 298 Kč
Naše cena: 48 Kč
© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO