M. Kunzová: Ko(u)čkou svého života

Stále hledáte své místo v osobním i profesním životě? Právě jste se rozešli s partnerem, zlobí vás děti, křivdí vám kolegové v práci i rodiče neustálým porovnáváním s úspěšnějším sourozencem? Nestíháte cvičit, nemáte čas na odpočinek, zábavu a rovněž pohled do zrcadla vás stojí značné úsilí? CHOVEJTE SE JAKO KOČKA. To radí a denně se tím řídí autor knihy stejnojmenného názvu Stéphane Garnier. Díky svému dlouholetému životnímu parťákovi, kterým není nikdo jiný než kočka (respektive kocour Ziggy) prý přišel na to, jak žít zdravě a spokojeně. Doma i v zaměstnání.

Lidské štěstí hledej v kočce! Kdo se o svůj příbytek s živou kočku již dělí, má sice oproti nám bez domácího mazlíčka v kočičím kožíšku značnou výhodu, ale věřte, že i tato "kočka tištěná" vám ji skvěle nahradí. Malá, útlá a nádherně ilustrovaná kniha (jak jinak než s kočkou na obálce) ideálního rozměru dámám do kabelky i pánům do kapsy, se vám stane stejným životním guru jako Ziggy pro Stéphana. Je od první do poslední stránky popsána moudrými myšlenkami vycházející z koloběhu kočičího světa, které pokud budete chtít, snadno aplikujete ve svém každodenním životě lidském. Zde je jen malá ukázka "kočičích" tipů jak na to.

Začněme každé ráno se svou "ko(u)čkou" .

1. Po probuzení se důkladně protáhněte stejně jako ona. Kočka je rozená jogínka a není tedy od věci, že i jeden ze stěžejních cviků jógy nese její jméno. Spolu s dalšími jednoduchými prvky z této několika tisíců letité nauky těla i ducha si vytvoříte individuální pohybovou sestavu, která vám každodenně zabere jen pár minut.

2. Věnujte dostatek času osobní péči (příjemná sprcha, masáž tělovým mlékem/vonným olejem, atd.) Kočka je mistryní tohoto oboru a nevynechá na sobě po ránu ani chloupek.

3. Nastartujte den díky energii ze snídaně plné kvalitních přírodních surovin (celozrnné obilniny - vločky, pečivo, tuzemské ovoce - zelenina, ořechy, polotučný bílý jogurt nebo sýr bez aditiv, k pití čistá voda - bylinné čaje, ...) a neodbývejte se průmyslovými náhražkami. Kočka není mlsná. Jen si se vší zodpovědností potravu vybírá a tak ji ne každé granule "voní".

4. Pracujte v maximálním soustředí na jednu danou věc. Mindfulness je kočkám známo od doby co jsou na světě.

5. Řádně dbejte na pravidelný odpočinek během dne. Je nezbytný k doplnění vydané energie a ztráta koncentrace s pocitem únavy jsou nejvyšší známkou nutné přestávky. Kočku také není radno v době její siesty vyrušovat.

6. Stůjte si za svým přesvědčením. Kočka není tvrdohlavá, ale zdravě sebevědomá. Dělá si ráda věci po svém a vychází jí to.

7. Nehromaďte v sobě jakoukoliv nespokojenost. Dejte ji ihned najevo a změňte to ! Nemusíte "prskat ani vystrkovat drápky", ale slušným asertivním způsobem se navždy rozlučte se všemi negativními předměty i osobami ve svém životě.

8. Buďte sami sebou a pyšněte se svou originalitou. "Předvádějte" se okolí stejně jako kočka, kráčejte životem pomalým tempem s ladností a grácií.

Ať už si vezmeme z koček příklad či ne, vězte, že každý živý tvor člověka nevyjíme, má přírodou dané své přirozené zvyky i vlohy. Nenechme si je dnešní uspěchanou dobou v konzumní společností vzít a buďme zkrátka stále sví.

Autor: Markéta Kunzová

Související produkty

Chovejte se jako kočka

Běžná cena: 298 Kč
Naše cena: 238 Kč
© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO