Lukbook.cz: Sirotčinec slečny Peregrinové míří na Ptačí sněm

Ransom Riggs vyráží již popáté do boje se svojí partičkou podivných dětí. Další kniha ze série Sirotčinec nese název Ptačí sněm a nenechá žádného čtenáře na pochybách, že autor je stále ve velké spisovatelské kondici.

Pokračování navazuje na předešlý díl a ze začátku se soustřeďuje zejména na Jacoba Portmana a nově kontaktovanou členku rodiny podivných Noor. Od prvních stránek se ocitnou uprostřed akce, při níž jim bude hrozit nemalé nebezpečí. A to ještě ani zdaleka netuší, co všechno je ještě čeká. Brzy totiž utečou některé uvězněné stvůry, na povrch vypluje prastaré proroctví a americké klany podivných navíc hrozí válkou, která by skončila krvavým masakrem. No naši oblíbení hrdinové to nebudou mít vůbec lehké.

Zbytečné natahování nebo pokračování skvělé trilogie?

Abych řekl pravdu, k pokračování této série jsem už od minulé Mapy dní přistupoval trošku skepticky. Nebude autor zbytečně protahovat původní úžasnou trilogii? Přecijenom v současné době už pět dílů není vůbec málo a mnoho sérií přineslo při podobném měřítku jen zklamání. Naštěstí to však není případ Sirotčince slečny Peregrinové a Ptačí sněm nastupuje na scénu s velkou parádou.

Dočkáte se starých známých, přibude velké množství nových více či méně důležitých postav, začne se rozvíjet jedna velká láska, která však může někomu jinému způsobit trápení. Do toho si navíc autor přichystal i jeden významný návrat, z něhož budou všichni nadšení. A to jsou věci jen vedle samotné zápletky, která je rovněž ohromující.

Celou recenzi čtěte zde>>

Autor: Lukáš Loužecký

Zdroj: https://www.lukbook.cz/ 

 

Související produkty

© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO