L. Tlapová, vasedeti.cz: Ilustrované dějiny moderní Evropy

Také máte rádi knihy doplněné vtipnými výstižnými ilustracemi s komentářem? Rádi se dozvídáte jiné úhly pohledu a snažíte se zkoumat skutečnost z různých stran? Zajímá vás historie? Naše i evropské dějiny? Tak to by pro vás mohla být ta pravá kniha Ilustrované dějiny moderní Evropy pro čtenáře od 12 do 99 let od Hsi-Huey Lianga z Nakladatelství Jota.

Jak už jméno autora napovídá, bude se jednat o nezvyklý úhel pohledu na evropské dějiny. A to očima čínského historika, kterého Evropa oslovila díky vlivu jeho otce, čínského diplomata, který sloužil také v Berlíně a v Praze.

Hsi-Huey si v dětství dokonale osvojil němčinu a částečně i český jazyk a fascinovala ho střední Evropa. Všechny své zkušenosti popsal v knize Mezi Berlínem a Prahou a v Ilustrovaných dějinách se zabýval dějinami Evropy 19. a 20. století. Autor zemřel v roce 2004, ale díky jeho tvorbě žije dál.

Aby byla kniha čitelná a srozumitelná všem generacím a národnostem, provádí nás celou knihou  komentáře a dialogy několika typově rozdílných postav:

Zvídavého Číňana z Arizony Hamptifonga- kluka s rozcuchanými vlasy, vyprávějící o evropské historii americkým dětem, jejichž rodiče pocházejí z Mexika (což samo o sobě dává velice nezvyklou kombinaci v úhlu pohledu 

Celou recenzi čtěte zde<<

Autor: Jana Tlapová
Zdroj: vasedeti.cz

 

Související produkty

Akce

Ilustrované dějiny moderní Evropy

Běžná cena: 398 Kč
Naše cena: 99 Kč
© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO