L. Palounková, ctemeceskeautory.cz: Americké prázdniny

Cestopis s podtitulem S rodinou na cestě západem USA podává průběh road tripu, ve kterém provede čtenáře přes americké národní parky s nedotčenou přírodou i přes velká města jako San Francisco. Na západní pobřeží odcestoval Jiří Fišar na pět týdnů s manželkou a dvěma dospívajícími syny. Tentokrát se v popisování držel reality a jejich společný výlet představil bez vměšování vymyšlených prvků. Naopak okořenil titul rodinnými historkami z cest. Tím se také liší od předchozí knihy Pod Annapurnou svítá modře, která byla částečně zbeletrizovaná.

Na tvůrcově stylistice a přístupu k vyprávění je znát na první pohled viditelný posun, který mu více sedí. Zatímco předchozí dílo bylo částečně tvořené filozofickými myšlenkami, tady je putování představeno spíše s humorem a nadsázkou. Do určité míry to ovlivňuje i fakt, že cestu do Nepálu absolvoval hlavní hrdina sám na vlastní pěst, kdežto v Amerických prázdninách cestuje s rodinou. Navíc se už neskrývá za žádnou postavu (v předchozí publikaci nás dobrodružstvím prováděl hrdina Marek). Pro lepší časovou přehlednost nechybí ani zahrnutý itinerář.

...

Americké prázdniny se čtou lépe než předchozí dílo. Je to také způsobené tím, že autor nese na cestách zodpovědnost za ostatní členy výpravy, musí dělat uváženější rozhodnutí a navíc je také již starší a sálá z něj nalezený klid a pohoda. Jako cestopis rozhodně mohu doporučit. Těm, kteří se do Ameriky teprve chystají, tak i jako vzpomínku pro ty, co již za velkou louži zavítali.

Celou recenzi čtěte zde>> 

Autor: Lucie Palounková

Zdroj: Recenze: AMERICKÉ PRÁZDNINY (Jiří Fišar) (ctemeceskeautory.cz)

Související produkty

Americké prázdniny

Běžná cena: 398 Kč
Naše cena: 318 Kč

Pod Annapurnou svítá modře

Běžná cena: 358 Kč
Naše cena: 286 Kč
© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO