Knihovna u Žanet: Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala

Recenze: Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala - Jimmy Rice & Laura Tait


Obálka: Když vidím takovou obálku, co jiného by mě napadlo, než že to bude humorná a romantická oddychovka? Ano, ačkoliv se občas našel moment, kdy jsem úpěla. I když je obálka taková nevšední, rozhodně mě zaujala ve víru mnoha knih, až jsem si ji koupila. Rozpůlená pro Alexe a Holly přesně jako dvě dějové linky, skrývající se uvnitř. Navíc mi připadá, že odráží to pozitivní, čeho se můžeme uchytit, ať už v knize nebo v našem životě, že svět nemusí být jen černobílý.

  Holly a Alex byli nejlepší kamarádi, od té doby, co se Holly přestěhovala do města. Dva lidé, kteří spolu měli krásný vztah, vše si říkali a mezi nimiž nebylo žádné tajemství, než se z jejich pocitů vyklubalo něco více a ani jeden si nebyl jistý, zda-li druhý cítí totéž. Jedna kamarádská rada může být chybou, když jde o člověka, kterého milujete a nevyplácí se poslouchat rozum někoho jiného, ale své srdce. 
  Holly se s Alexem rozchází prapodivným rozloučením a odjíždí do Londýna na univerzitu, aniž by jedenkrát navštívila Alexe či si se s ním kontaktovala… Už se nikdy nesetkají? Byl to jejich osud? Co když po jedenácti letech Alex odjíždí učit do Londýna a zkusí slepit dávno ztracený vztah s Holly?

  Kniha je vyprávěna dvěma pohledy: Alexe zastoupeného Jimmym a Holly zastoupená Laurou v přítomnosti, příležitostně v minulosti. Po dlouhé době opět něco jiného, což jsem s radostí uvítala. Ačkoliv jsem holka, tak mě spíš zajímal více Alexův pohled a že to nebyl obyčejný chlap. Rozhodně jsem si nemyslela, že i chlap může mít obsesi na čistotu, navíc v každé Alexově kapitole můžeme vidět jeho myšlenky, týkající se lásky k Holly, jak to vidí muž, jeho učení a pomáhání problémovým studentům a že to chlapovi nemusí být jedno, jak si někdo může myslet.
  Holly pohled byl typicky holčičí, co si budeme povídat. Řešila své problémy, jak přesvědčit svého šéfa, aby vyšel na světlo s jejich vztahem, její ukecané kamarádky a svou práci, o kterou vlastně ani tolik nestála, když se ohlédla přes své rameno do minulosti. Neříkám, že tenhle pohled byl špatný, byl vtipný, ale tyhle holčičí věci mě zas tak nezajímaly, přestože se v takových věcech utápí každá dívka, žena i já, samozřejmě občasně.

Netušila jsem, jestli se mi chce smát nebo brečet, zato jsem ale věděla, že potřebuju slyšet důvěrně známý hlas, než se vrátím k sobě domů.

  Jimmy a Laura si neskutečně sedli jako jejich postavy. Společně dokázali napsat vtipně podanou knihu, kterou jsem si užila až do konce a přála si, aby Alex s Holly konečně přestali oba dva skrývat své pocity a dali jim volný průběh jako to měli udělat před jedenácti lety v jeho pokoji. Společně jsem s nimi prožívala nejlepší věc, která se jim nikdy nestala a plakala štěstím, jak to dopadlo, i když netrvalo mnoho a rvala jsem si vlasy. Osud je nevypočitatelný a Alex s Holly o tom něco svého vědí. Už si ale uvědomili, co málem ztratili a nenechali si svou příležitost vyklouznout z ruky. Už nikdy.

  Za poslední měsíc či dva nastalo pár okamžiků, kdy jsem měl pocit, jako bychom se oba vrátili v čase - nebo aspoň já.

  Láska není jednoduchá věc. Je bolestná, ale také nejkrásnější. Jenže nikdo nechce mít zlomené srdce kvůli někomu, kdo by za to nestál, že? Pro tentokrát to musí risknout, i když dobře vědí, že by jejich přátelství nebylo stejné. Bylo to jako na horské dráze - jednou dole nejistí, jednou nahoře na výsluní.
  Kniha ve mně zanechala to nejlepší z ní, až mi bylo líto, že jsem ji dočetla. Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala se četla jako jedna báseň. Po celou dobu jsem ruku v ruce byla spojená s oběma aktéry - dýchala, žila s nimi a prožívala, co oni. Knize nedokážu nic vytknout, jelikož byla skvělá. Skvěle se hodí jako letní čtení, hádám ale, že na každé počasí skvělá. Romantická komedie je prostě zaručena.

Mé hodnocení: 5 hvězdiček

Autor: Knihovna u Žanet  

Celý článek na stránkách blogu Knihovna u Žanet

Související produkty

Akce

Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala

Běžná cena: 348 Kč
Naše cena: 98 Kč
© 2022, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO