J. Vavrečková: Pinky v knihách.cz: Nejhorší večírek tvého života

Budeš tvůrcem svého příběhu. Sám si zvolíš svou cestu, sám se rozhodneš, kudy a kam se vydáš. Tento příběh může mít jedenáct možných konců. Budeš si umět správně vybrat, abys přežil? 

Halloween ve venkovském sídle na samotě. Jsi s partou kamarádů pozvaný na večírek roku. 

Když dorazíte, hostitel Victor vám vypráví strašidelný a krvavý příběh tohoto starého panství: před sto lety jeden muž v záchvatu šílenství nemilosrdně vyvraždil celou svou rodinu a pak si vystřelil mozek z hlavy. 

Od té doby se Bezhlavý Baron potuluje po chodbách domu a v bezhvězdných nocích ho můžeme slyšet kvílet… 

Zatímco se posmíváš kamarádovi a jeho druhořadým duchařským historkám plným krve, ozve se pronikavý výkřik a každému je jasné, že večírek se „zvrtnul“. 

Budeš si muset vybrat… 

Ale vybereš si dobře? 

Sídlo, krvavá minulost, večírek, který se promění v noční můru...

 

 Nakladatelství Jota nyní přichází se zajímavým gamebookem. Halloweenský večírek se z minuty na minutu změní v boj o přežití a vy jste ten, kdo určí, jakým směrem se bude celý děj ubírat. Že to zní zajímavě? No jasně! A já jsem si tento boj vyzkoušela na vlastní kůži.

Obálka knihy působí přesně tak, jako samotný děj. Je temná a vyzařuje z ní strach. Přesně tak se totiž budete cítit i u čtení knihy. 

V knize se ukrývá celkem 86 kapitol. Jelikož se jedná o gamebook, tak je jasné, že kapitoly budete přeskakovat podle toho, v jaké řešení, nebo jaký úkon se rozhodnete provést.

Samotná kniha má x možných konců, přičemž ne každý se vám bude zrovna líbit. Pokud šlápnete vedle a vaše rozhodnutí nebude úplně moudré, tak se vám taky může stát, že zemřete.

Kolikrát se vám stalo, že jste si při čtení knihy říkali, že je hlavní postava blázen, ať neleze do toho sklepa, nebo ať dá pozor na tu osamělou studnu. A on tam i přes váš nesouhlas vlezl a nedopadlo to úplně dobře? 

S Nejhorším večírkem tvého života se můžete postarat o to, aby se hlavní postava ve zdraví dožila konce příběhu. Ovšem, pokud nebudete mít dost štěstí a zdravého rozumu, tak ji taky můžete úplně jednoduše zabít.

A přesně to se mi také stalo a nejednou. I když mé první úmrtí mě hodně bolelo, neboť jsem zemřela v první možné chvíli. Asi jsem nedávala dost dobrý pozor při čtení hororových knih. Jinak by se mi to snad stát nemohlo.

Musím říct, že ač znám princip gamebooku, tak Nejhorší večírek tvého života byl mou premiérou v tomto žánru. A jsem ráda! Kromě hororové atmosféry mne celé rozhodování neskutečně bavilo. Ten strach, kdy cítíte, že jste se asi měli rozhodnout lépe a váš čas se blíží ke konci, byl naprosto boží.

Celou recenzi čtěte zde>>

Autor: Jana Vavrečková
Zdroj: 
http://pinkyvknihach.blogspot.com/

 

Související produkty

Akce

Nejhorší večírek tvého života

Běžná cena: 438 Kč
Naše cena: 169 Kč
© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO