J. Dořičáková, Topcteni.cz: Žena, která nemohla křičet

Je to kniha lehce romantická, s detektivní zápletkou, jež obsahuje mnoho neprůhledných tajemství, která se těžce rozkrývají. Také se tu okrajově vyskytují nadpřirozené síly a rodinné záhady. Jako celek se to výborně četlo a kniha si mě získala tak, že jsem šla spát v jednu hodinu v noci a v pět jsem stávala do práce. Příště musím začít číst na první pohled zajímavé knihy v pátek, ať ten spánek doženu.

Ale stálo to za to. Při čtení mě popoháněla zvědavost, protože to bylo opravdu zajímavě propletené a já jsem netušila, kdo, co a proč.
Příběh je vyprávěním rozdělen dvěma osobám. Máme tu nádhernou ženu Meridu, která se právě přistěhovala do městečka Virtue Falls, kde se chce někomu pomstít. Jenomže se nějak začnou kolem ní objevovat náhodné známosti z minulosti, které nevypadají jako náhoda. Nejvíce ji znervózní bývalý přítel Benedict, který byl její první láska. Merida nemůže mluvit, hlas pozbyla v minulosti, kdy se jí něco stalo. Slyší ale dobře. Kolem ní se začne vraždit, je i ona v ohrožení a z jakého důvodu?
Druhou hlavní postavou je místní šerifka Kateri, která s Meridou v dětství kamarádila. Je zděšená z vražd ve svém městečku a snaží se chytnout pachatele. Narodila se zde a zná tu většinu lidí. Je míšenka, a tak ne vždy jsou k ní lidé hodní. Má milenecký vztah s mužem Stagem, který do městečka přijel za prací. Přestože se ke Kateri chová skvěle, Kateri mu nedůvěřuje a podezírá ho z něčeho špatného. Je její odhad správný?

Celou recenzi čtěte zde>>  

Autor: Jana Dořičáková
Zdroj: www.topcteni.cz

Související produkty

Žena, která nemohla křičet

Běžná cena: 348 Kč
Naše cena: 278 Kč
© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO