I. Nedošínská, literarnisvet.cz: Knihovnice z Troublesome Creeku

Máte rádi historické romány? Pak si nenechte ujít čerstvou novinku nakladatelství Jota: Knihovnice z Troublesome Creeku, jejíž autorkou je Kim Michele Richardsonová. Její příběh se odehrává ve 30. letech 20. století v odlehlé horské části Kentucky, kde tehdy vládly chudoba, zaostalost, předsudky a rasová nesnášenlivost.

Hlavní hrdinkou je devatenáctiletá Cussy Mary Carterová. Bydlí ve srubu společně s otcem a pracuje jako knihovnice v Pojízdné knihovně: rozváží knížky lidem v horách. Je to způsob, jak dostat literaturu a umění do každodenního života Kaintucku. Pro některé obyvatele hor jde vůbec o první setkání s knihami. Svou práci miluje, i svobodu a samotu, která je s ní spojená.

Knihovnice z Troublesome Creeku patří k nadčasovým vyprávěním o silných ženách, které se snaží změnit svět k lepšímu. A neodradí je ani nenávist a těžké životní zkoušky, kterým musí čelit. Autorka vycházela z historie, absolvovala důkladný výzkum i schůzky s lékaři a podrobně zkoumala život v Apalačském pohoří, aby dokázala vytvořit příběh odehrávající se na pozadí co nejpřesněji vylíčené historie. Za přečtení jistě stojí.

Knihovnice z Troublesome Creeku

Celou recenzi čtěte zde>> 

Autor:   

Zdroj: Recenze: Knihovnice z Troublesome Creeku (Kim Michele Richardsonová) | (literarnisvet.cz)

Související produkty

Knihovnice z Troublesome Creeku

Běžná cena: 398 Kč
Naše cena: 318 Kč
© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO