A. Mhaini, recenze: Dcery čarodějného vrchu

Naprosto nádherně zpracovaný kus tak smutné části historie. Paní Sharrattová přivedla postavy zpět k životu opravdu znamenitě. Kniha je psaná z dvou pohledů/hlasů... Matky Demdike a její vnučky Alizon Device.

Hned mě zaujalo, jak kniha nezačíná tradičním prologem ale zaklínadlem. Nejprve chci opravdu ocenit styl psaní autorky, je v něm opravdu něco čarovného. Tím způsobem, kterým formulovala věty nejspíš vážně okouzlila každého čtenáře (jak tématické).

Za druhé, děj, krásně plynul a odvíjel se příjemně. Jakmile přečtete prvních 30 stránek (které se trochu táhnou), od knížky se nedá odtrhnout.

A poslední bod, postavy, myslím že ani jedna z žen, které se v knize objevily, by nebyla uražena, jak ji Sharrattová vykreslila.

Jediná moje výhrada je, že se jméno dcery Matky Demdike, Elizabeth, občas psalo Liza a občas Lisa, což je možná jen chyba překladu nebo verze výtisku. Samozřejmě je příběh hodně přitažený za vlasy, takže bych ho spíš doporučila někomu, kdo se chce dostat do perspektivy lidí v té době. S tímhle shrnutím knihu hodnotím pozitivně a moc ji doporučuji.

Autor: Ady Mhaini

 

 

Související produkty

Akce

Dcery čarodějného vrchu

Běžná cena: 358 Kč
Naše cena: 139 Kč
© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO