Rozhovor s Ivanem Fílou, Knihcentrum.cz: „Pro mě je prioritou nikdy nenudit!”

Režisérovi, scenáristovi, producentovi a spisovateli Ivanu Fílovi vychází nová kniha, kterou vydalo Nakladatelství JOTA. Strhující balada o lásce mezi nebem a zemí, kráse a opojení, zločinu a trestu nese název Rytec kamejí. 

Příběh románu jste ještě předtím, než jste ho napsal, představil už loni na veletrhu ve Frankfurtu. Jaké na něj tehdy byly ohlasy?
Na veletrhu jsem byl vlastně kvůli propagaci svého předešlého románu Muž, který stál v cestě, který vyšel k 50. výročí pražského jara 1968, a z knihy se v Čechách krátce po vydání nečekaně stal bestseller. V té souvislosti se mě zahraniční nakladatelé a agenti ptali, co plánuju do budoucna. Tak jsem jim vyprávěl příběh Rytce kamejí, který je velmi zaujal, a teď čekají na ukázku v angličtině a němčině. Samozřejmě mě potěšilo, když o Rytci prohlásili, že má potenciál Harryho Pottera, tajemství Dana Browna a mystiku Golema, i když já osobně to vidím jinak. Moje kniha nemá podobu s žádnou z těchto knih nebo jejich autory, a ani bych to nechtěl. Je to osobitý rukopis Ivana Fíly, výlet do jeho magického světa, balada o lásce mezi nebem a zemí. 

Celý rozhovor čtěte zde>>

Autor: Kateřina Žídková
Zdroj: 
www.knihcentrum.cz 

Související produkty

Rytec kamejí

Běžná cena: 298 Kč
Naše cena: 209 Kč
© 2022, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO