Potkejte se v Praze s A. Boldizarem, autorem oceňovaného satirického románu Ošklivec.

Někdo vrhá slova, někdo kameny. Kniha Ošklivec je nespoutaný satirický román, který vás zasáhne jako obrovský balvan.
Divoká existenciální 
komediální kniha Ošklivec od Alexandera Boldizara vypráví příběh chybujícího, pochybného hrdiny a jeho boje proti stroji formujícímu ty, kteří vládnou našemu světu.
Mužduk Ošklivec IV. je stopětatřicetikilový 
horal ze Sibiře, přeborník ve vrhání balvanů, jehož domovinu ukradne americký právník a chystá se z ní udělat motýlí rezervaci pro bohaté turisty. Aby získal zpět zemi i čest svého národa, vydává se Mužduk na právnickou fakultu Harvardovy univerzity, aby se naučil vrhat slova namísto balvanů. Na dobrodružné cestě, která ho ze Sibiře zavede do USA i Afriky, bojuje s druhými studenty, povstalci z řad Tuaregů, profesory práva, černou magií, byrokraty, úpalem, postmodernisty a nakonec i s časem a prostorem. Kniha získala Somerset Prize za nejlepší beletristické dílo roku 2016.

 

POZVÁNKA:

Přijďte osobně na besedu s Alexanderem Boldizarem! Tento zajímavý chlapík se stal prvním Slovákem, který odpromoval na Právnické fakultě Harvardovy univerzity. Poté pracoval jako ředitel umělecké galerie na Bali, advokát v San Francisku a v Praze, pseudogejša v Japonsku, poustevník v Tennessee, paleontolog na Sahaře, nosič v Arktidě, aktivista proti policejnímu násilí v New York City, redaktor a umělecký kritik v časopisu  C-Arts ze Singapuru a Jakarty a poradce na Wall Street. V současné době žije v kanadském Vancouveru, kde se baví mimo jiné házením balvanů.

 

19. července v 18.00 hod.
Klub cestovatelů, Masarykovo nábřeží 22, PRAHA

20.července 2018 v 18.00 hod.
Klub cestovatelů, Veleslavínova 14, BRNO

21. července 2018 ve 14.00 hod.
Colours of Ostrava
Dům knihy Knihcentrum.cz, Smetanovo náměstí 222/8, OSTRAVA

 

Celý článek můžete číst ZDE!

Autor: Tereza Kramplová
Zdroj:  hedvabnastezka.cz

Související produkty

Ošklivec

Běžná cena: 348 Kč
Naše cena: 278 Kč
© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO