Pocta Miroslavu Zikmundovi na zámku v Dobříši

Ve čtvrtek 14. února 2019 se Nakladatelství JOTA jakožto partner akce účastnilo prvního ročníku udělování Ceny Hanzelky a Zikmunda o nejlepší cestopis roku. Kromě této kategorie se rozdaly rovněž ceny o nejlepší cestopisnou fotografii, nejlepší rozhlasovou reportáž a nejpůjčovanější cestopisnou knížku v knihovnách.

Celá akce, která byla živě vysílána na vlnách Českého rozhlasu, se uskutečnila v Zrcadlovém sálu na zámku Dobříš. Právě tam kdysi Miroslav Zikmund a Jiří Hanzelka po svém návratu z cesty do Afriky a jižní a střední Ameriky psali svoje knihy. 

Poctu Miroslavu Zikmundovi na zámku v Dobříši si můžete pustit ze záznamu na www stránkách Českého rozhlasu ZDE.

Hlavní cenu získala Ina Píšová za svůj cestopis Transsibiřská Odysea. Autory nejlepších fotografií z cest jsou Petr Vydra za fotku Čekání na příliv a Marcel Konečný za snímek Madagaskar. Nejpůčovanějším cestopisem se stal  Už nikdy pěšky po Gruzii a Arménii od Ladislava Zibury a nejlepší rozhlasovou reportáží Jak vzniká francouzské foie gras? redaktora Jana Šmída.

Nakladatelství JOTA předalo výhercům ceny a zároveň představila aktualizované vydání knihy Sloni žijí do sta let, které vzniklo k poctě stých narozenin Miroslava Zikmunda.

Související produkty

© 2022, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO