NdB: Otello

Slavný Verdiho Otello se po více než třiceti letech vrací na brněnské jeviště. Opera o čtyřech dějstvích vychází z divadelní hry Williama Shakespeara Othello, mouřenín benátský a je považována za jedno z mistrovských děl Verdiho tvorby. Téma zkoumá odlišnost a předsudky ve společnosti.

Shakespearovu tragédii plnou intrik a žárlivosti, která se točí kolem Otella, jeho ženy Desdemony a proradného Jaga, ještě umocňuje Verdiho velkolepá hudba. Otello je prubířským kamenem hrdinných tenorů, role, do které Verdi vložil všechny odstíny lidské duše – od válečníka, přes něžného a milujícího muže po raněné zvíře sžírané žárlivostí. Těšit se můžete jak na strhující sborové scény, tak i na intimní lyrické momenty. Dílo mělo premiéru v Miláně v roce 1887 a nyní jej uvede Janáčkovo divadlo v režii Martina Glasera a hudebním nastudování Roberta Kružíka.

Slavná Shakespearova tragédie je na divadelních jevištích více než čtyři sta let a stále neztratila nic na své aktuálnosti a Verdiho hudba jí dodává další rozměr.

Přijďte se do Janáčkova divadla podívat na jednu z nejslavnějších oper Giuseppe Verdiho!

VZTUPENKY: https://www.ndbrno.cz/opera/otello/

© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO