Janáčkovo divadlo v Brně patří Carmen

K bohatému kulturnímu životu nepatří jen knihy, proto si Vás dovolujeme pozvat na výjimečné představení Národního divadla Brno – nejslavnější operní „femme fatale“ Carmen.

Jedná se již o čtvrtou premiéru souboru Janáčkovy opery v této sezoně. Vášnivé Carmen skladatele George Bizeta vdechl život mladý režisér Tomáš Pilař a hudební nastudování dirigenta Ondreje Olose.

Inscenace přináší nový náhled na známý příběh. Pošetilá vášeň k divoké cikánce je silným námětem, jenž režisér brněnské inscenace Tomáš Pilař interpretuje spíš přes osud dona José, muže, který pro lásku k ní dezertoval z vojny, stal se pašerákem, lupičem a nakonec i vrahem… Carmen kromě silného příběhu oplývá bohatou melodickou invencí a skvělou hudební charakteristikou postav i prostředí vášnivého Španělska. Nová Carmen do Brna poprvé vstoupí ve své původní podobě, s mluvenými dialogy místo recitativů a s běžně neuváděnou scénou pantomimy. To je samozřejmě pro operní soubor i inscenační tým velká výzva, ale zároveň jedinečná příležitost vytvořit na jevišti skutečně strhující drama. Scénu a kostýmy pro tuto inscenaci navrhl Aleš Valášek, jenž s režisérem úspěšně spolupracoval už při uvádění úspěšné opery Polská krev

Více>>

© 2022, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO