Jak jsme darovali krev

14. červen je Světovým dnem dárců krve. Smyslem tohoto dne je poděkovat všem, kdo darují krev a zachraňují tak lidské životy.

Nakladatelství JOTA k této příležitosti spolu s Transfuzním a tkáňovým oddělením FN Brno a projektem Knihovníci nemocnici pod Knihovnou Jiřího Mahena, pobočkou Na křižovatce, připravily akci pro dárce krve „Darujte krev, vyhrajte knihu“.

Ve dnech 1. – 14. 6. 2016 si při odběru na brněnské transfuzní stanici mohli dárci zkrátit čekání četbou knih z Nakladatelství JOTA, které po skončení akce zůstávají v knihovně Fakultní nemocnice Brno, kde budou k dispozici hospitalizovaným pacientům.

Zároveň se mohli dárci zapojit do soutěže o knihy z Nakladatelství JOTA. Soutěže se zúčastnilo celkem 120 dárců krve, ze kterých v Den dárců krve vylosovali zástupci nakladatelství a nemocnice 10 výherců.

V Den dárců krve se také darovat krev vydaly týmy Nakladatelství JOTA a projektu Knihovníci nemocnici. Za Nakladatelství JOTA přísným sítem prošlo našich 5 odvážných kolegů, kteří odcházeli s úsměvem na rtech a dobrým pocitem, že překonali svůj strach (a přiznali, že to vlastně nebylo vůbec tak hrozné, jak se báli) a zároveň vykonali dobrý skutek.

Děkujeme všem, kdo se připojili a přišli myšlenku podpořit osobně, stejně jako všem, kdo šíří informace o dárcovství krve.

Děkujeme za spolupráci FN Brno, sestřičkám z transfuzní stanice děkujeme za příkladnou péči a vytvoření příjemné atmosféry. Svou práci dělají všichni s velkým nasazením a odhodláním a dělají ji skvěle!

Děkujeme také kolegům z projektu Knihovníci nemocnici, kteří nás přivedli na myšlenku pravidelného teambuildingu při darování krve.

----------------------------------------

Dárci krve jsou potřeba neustále, pokud máte zájem stát se jedním z nich, více informací najdete: http://www.fnbrno.cz/darce.

Darujte krev, zachráníte život.

© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO