Gabriela Novotná míří opět na Dakar

Gabriela Budínová (roz. Novotná) se chystá postavit na start 45. ročníku nejtěžší dálkové rally světa Dakar 2023. Jako motorkářka se nejnáročnějšího závodu světa zúčastnila již dvakrát a je první Češkou, která dokončila Dakar Rally v kategorii Moto. Své zážitky popsala v knize Gabriela Novotná. Cesta na Dakar.

Tentokrát však motorku vymění za buginu a jako navigátorka se tak stane součástí historicky první české ryze dámské amatérské posádky. Tým „Podpatky na plynu“ doplní Lenka Hlavatá, která usedne za volant stroje Can-Am Maveric.

„Navigační část mě na dakarském závodě vždycky bavila ze všeho nejvíc a bylo mým snem si to ještě někdy zopakovat. Měla jsem proto opravdu velkou radost, když mě Lenka se svým plánem oslovila. Navíc ryze dámská posádka, to tu ještě v historii České ani Slovenské republiky nebylo,“ řekla Budínová s tím, že s rozhodnutím neváhala ani minutu.

Kniha Gabriela Novotná. Cesta na Dakar vyšla v lednu 2020.

V této knize ale zdaleka není řeč pouze o samotném závodu, nýbrž o všem, co mu předcházelo. Minimum zkušeností s motorkou stejně jako s vrcholovým sportem, sponzoři žádní, bankovní účet prázdný – nic nenasvědčovalo tomu, že by se to Gabče mělo povést. A přece! Výzva jménem Dakar přinesla mnoho problémů, ale ona ani vteřinu nelitovala, že se do ní pustila. Kromě spousty negativních okamžiků a nepříjemných situací se totiž vnitřně hodně posunula, potkala řadu skvělých lidí a navždy jí v paměti zůstanou neopakovatelné momenty, které zažila.

cesta na dakar

 

Související produkty

Gabriela Novotná. Cesta na Dakar

Běžná cena: 398 Kč
Naše cena: 318 Kč
© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO