5 otázek pro... / Eva Obůrková

Položili jsme 5 stejných otázek 5 našim autorům. Odpovídá Eva Obůrková.

Čtete? 
Nepřetržitě a všechno od tří let.

Jakou knihu jste měla v dětství nejraději? 
Čtyřlístky a souběžně s nimi salátová vydání ženských románů z knihovny babičky mé kamarádky Mirenky. (Knihy bych tomu neříkala, byly to fakt saláty.) Řadu let mě pak provázela představa gaučů poskakujících po prérii a spanilá dívka Mercedes… což jsem považovala za vtip. Jak se nějaká holka může jmenovat jako auto?

Máte nějaký psací rituál? 
Ticho. Absolutní, a to dokonce bez hudby, včetně tiché instrumentální. Zato mi nevadí cirkulárky, mopedy, sekačky, kočky, psi, slepice ani ječící děti.

Kdo je prvním čtenářem vašich rukopisů? 
Protože toho nadrápu opravdu hodně, po nikom nic podobného chtít nemůžu. Jedinou výjimkou je letní seriál výletů pro Lidovky, který mi kontroluje kamarádka Zuzka.

Kde berete inspiraci? 
Všude kam se vrtnu, a protože píšu hlavně o cestování, tak hlavně na cestách s naším obytňákem, přezdívaným Hopkáč II.

Eva ObůrkováEva Obůrková je novinářka, reklamní textařka a ilustrátorka, která se dlouhodobě věnuje domácímu cestovnímu ruchu a vinařské turistice.

Autorka řady knížek o cestování a výletech pro dospělé i děti v Česku i na Slovensku, průvodců, kalendářů a prospektů. Spolupracuje s portálem Kudy z nudy České centrály cestovního ruchu – CzechTourism, její tipy na výlety také najdete v sobotní příloze Lidových novin.

 

  

Související produkty

Výlety (nejen) s dětmi

Běžná cena: 598 Kč
Naše cena: 478 Kč
© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO