Novinky NdB: Zemský ráj to na dohled?

Zuzana Burianová s Adamem Skalou se rozhodli pro žánr tzv. „existenciální grotesky“  s pracovním podtitulem - ...o budoucnosti pro chudý… - z blízké minulosti, přítomnosti i budoucnosti na hraně apokalypsy. Znuděný sourozenecký pár si krátí čas pitím piva, díváním se na televizi a „louskáním“ jednoho kindervajíčka za druhým. Nuda blízké budoucnosti ovšem skončí ve chvíli, kdy v jednom vajíčku naleznou stroj času, který je posune o dvacet minut do minulosti. Tam ovšem potkávají své minulé já. Co teď? Jak z toho ven?

Jan Holec s Davidem Košťákem se pokusí dohlédnout k Ráji 2.0 a ohledat novou krajinu, kterou lze těžko popsat slovy. Jevištní báseň z apokalyptické budoucnosti. Příroda řekla: „I já jsem Bůh“ a odmítla člověku dál sloužit. Poslední přeživší lidská kolonie na planetě se snaží obnovit alespoň trochu něčeho živého a rostoucího. Nastanou ještě někdy doby plodnosti? 

Do třetice Anna Klimešová s Petrem Erbesem vezmou budoucnost do svých rukou a uspořádají vědeckou konferenci s vesmírně nesmírnými objevy. Zemi už dávno spálilo slunce a zalehl písek. Lidstvo ve snaze o přežití učinilo exodus na měsíc Phobos. Ovšem 2000 let poté si nikdo není jistý proč a zda je Země skutečně pramatkou obyvatel Měsíce. Vše má odhalit unikátní archeologický nález. Koho našli pod dvaatřicet metrů hlubokou vrstvou písku? Možná dojde i na mumifikaci.

Tři mladí režiséři Zuzana BurianováHonza Holec a Anna Klimešová se třemi nadějnými autory Adamem SkalouDavidem Košťákem a Petrem Erbesem se pod uměleckou režijní supervizí Martina Františáka utkají s časem, který možná přijde nebo už možná dávno odešel na jinou planetu, aniž jsme si toho všimli.

„Divoké historky na horizontu událostí… Vesmír jste vy." 

Zemský ráj to na dohled?

Divoké historky na horizonku událostí

 

 

 

autor: Petr Erbes, Anna Klimešová, David Košťák, Adam Skala 
režie: Zuzana Burianová, Jan Holec, Anna Klimešová, Martin Františák

Premiéra 26. ledna 2019 v Divadle Reduta

Více o představení čtěte ZDE.
 

 

© 2022, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO